“Çocuk benden uzakda babaannesinde kalıyor”

banner37

Evinin yakınında oturan 13 yaşındaki kız çocuğuna üç ay boyunca cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan 75 yaşındaki İshak Yalman Yöncü, tutukluluk süresinin uzatılmasına itiraz etti:

banner87
“Çocuk benden uzakda babaannesinde kalıyor”
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da evinin yakınında oturan 13 yaşındaki kız çocuğuna üç ay boyunca cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan 75 yaşındaki İshak Yalman Yöncü’nün mahkemede söyledikleri yine kan dondurdu.

Savcı Behrat Mavioğlu’nun hem tahkikatın salimen yürütülebilmesi hem de zanlının çocuğun çok yakınında ikamet ettiğini mahkemeye aktarması üzerine zanlı Yöncü, “İstemeyerek olan bu suçtan dolayı herkesten özür dilerim. Çocuk babaannesinde kalıyor. Çevremden çok uzakta” dedi.

“Çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Buket İnce’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren İnce, zanlı İshak Yalman Yöncü’nün şubat, mart ve nisan 2019 tarihleri arasında Lefkoşa’da komşusu olan 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğuna dikkat çekti.

Polis memuru Buket İnce, olayın polise 10 Eylül’de bildirildiğini ve zanlının 11 Eylül’de tutuklandığını kaydetti.

Zanlı İshak Yalman Yöncü, zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini ancak ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini ayrıca alınacak ifadeler olduğunu söyledi.

İnce, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, meselenin hassas ve ciddi olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75