Çocuk için bir mum yak, kollarımda tutuyorum

banner37

Güney Kıbrıs’ta 7 kişinin öldürüldüğü seri cinayet kurbanlardan son kayıp ceset olan 6 yaşındaki Sirra’nın bedenini göletin derinliklerinde bulan dalgıç Homer’in şefiyle yaptığı konuşma yaşanan dramı ortaya koydu:

banner87
Çocuk için bir mum yak, kollarımda tutuyorum
banner90
banner99

Rum tarafını sarsan seri cinayet olayında, RMMO teğmeni seri katil Nikos Metaksas’ın ilk kurbanı olan Mary Rose’un 6 yaşındaki kızı Sierra Graze Seucalius’un cesedinin, 59 günlük araştırmaların ardından Memi Göleti’nde bulunması sırasında yaşananlar Rum basınına yansıdı.

Sierra’nın cesedini bulduğu sırada dalgıç Pambos Homer ile şefi Eduardo Branco arasında geçen konuşma, bu süreçte yaşanan psikolojik travmayı herkesi yasa boğan 7 cinayetle ilgili duygulara tercüman oldu.

Güney Kıbrıs’ta yayımlanan Kathimerini gazetesi, dalgıç ile şefi arasında geçen diyaloğu şöyle aktardı:

Dalgıç: Edward…

Şef: Söyle Pambos.

Dalgıç: Bir mum yak.

Şef: Tabii ahbap, niye?

banner134
Dalgıç: Çocuk için. Edward onu kollarımda tutuyorum. Onu şu an tutuyorum.

Şef: Söyleyecek sözüm yok.

Ceset çürümüş haldeydi

Seri katil Metaksas’ın Siera’yı annesiyle birlikte boğduğunu kabul ettiği belirtildi.

Rum gazeteleri konuya geniş yer verirken, Fileleftheros gazetesi, “59 Günlük Araştırmalar, Yedi Ceset, Bir Katil” başlıklı haberinde, Mary Rose’un kızı Sierra’nın da bulunmasıyla, Metaksas’ın kurbanlarıyla ilgili “ürpertici çemberin de kapandığını” ve yedi cesedin hepsinin de bulunduğunu yazdı.
   Metaksas’ın polise Memi göletinde yeni bir nokta gösterdiğini ve bunun akabinde Sierra’nın cesedinin dalgıçlar tarafından bulunup çıkarıldığını kaydeden gazete, cesedin, 6 metre derinlikte, çarşafa sarılmış halde, beton bir bloğa bağlı ve çürümüş vaziyette olduğunu belirtti.

Prodromu: Kurbanların cenaze masraflarını hükümet karşılayacak

Rum Hükümeti Sözcüsü Prodromos Prodromu dün yaptığı yazılı açıklamada, Metaksas’ın kurbanlarının cenazelerinin masraflarının karşılanmasının mayıs ayında Bakanlar Kurulu kararıyla onaylanmasının, mezar inşa edilmesini de kapsadığını ve bundan ötürü bu amaç için para toplanmasının gerekmediğini belirtti.
   Metaksas’la ilgili tutuklama emrinin yarın sona ereceği ve iddianamenin hazırlanması için, tutuklamanın 8’inci kez uzatılmasının talep edileceği de ifade edildi.
   Politis ise haberinde, Metaksas’ın Sierra’nın cesedini attığı yer konusunda bugüne kadar polisi yanılttığını ve gerçekleri tam söylemediğini, cesedi attığı gerçek yeri göstermeye karar verdiğini yazdı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75