banner6

Çocuk istismarcısına ibretlik ceza!

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 1 yıl içerisinde, farklı tarihlerde, 3 komşusunun 10, 13 ve 15 yaşlarındaki çocuklarına cinsel saldırıda bulunarak küçükleri istismar etmekten suçlu bulunan O.K.’yi 4.5 yıl hapse mahkûm etti

Çocuk istismarcısına ibretlik ceza!
banner8

Sedef BOŞNAK

banner134

Gazimağusa’da, 1 yıl içerisinde, farklı tarihlerde, 3 komşusunun 10, 13 ve 15 yaşlarındaki çocuklarına cinsel saldırıda bulunarak küçükleri istismar etmekten suçlu bulunan O.K., 4.5 yıl hapse mahkûm oldu.

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, “cinsel hazzı” için konu suçları işleyen O.K’yi 4.5 yıl, ibretlik hapis cezasıyla cezalandırdı.

Başkan Musa Avcıoğlu, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Üye Yargıç Özge Uğraşın’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oybirliğiyle aldığı kararı, heyet başkanı açıkladı.

Heyet Başkanı Musa Avcıoğlu, konu suçların ağırlığına ve ciddiyetine değinerek, yasada, cinsel saldırı suçunun 6, çocuğun cinsel istismarı suçunun ise 3 yıl hapis cezası öngören ciddi ve vahim suçlar olduğuna vurgu yaptı.

Avcıoğlu, 20018-2020 yılları arasındaki faaliyet raporları dikkate alındığında, konu ve benzer nitelikteki suçların artış gösterdiğini kaydetti ve suç artışını, “adli ihbar” olarak değerlendirdiklerini anlattı.

Heyet başkanı, sanık lehine ve aleyhine tüm hususları titizlikle değerlendirdiklerini belirttikten sonra, 2018’de 19, 2019’da 33 ve 2020’de 38 suçun işlendiğine dikkat çekti.

Heyet başkanı, raporlara göre, anlama, değerlendirme ve iletişim sorunu olan sanığı, işlediği suçlardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini söyledi.

Murat Avcıoğlu, sanığın kalmakta olduğu Gazimağusa’daki Ergenokon Sokak’taki 41 B numaralı ikametgahta, komşusu olan 10 yaşındaki D.Y.’yi yatağa götürüp, giymekte olduğu şort ve iç çamaşırını cinsel saik ile indirip öpmeye çalışarak çocuğu istismar ettiğini anlattı.

Avcıoğlu, sanığın, eski komşusu olan 15 yaşındaki Y.K’nin de yüzünü cinsel saik ile iki eliyle sıkıp öpmeye çalıştığını, 13 yaşındaki M.K.’yi ise dudağından öpmeye çalışarak, çocuklara karşı cinsel istismar suçunu işlediğini yineledi.

Avcıoğlu, sanığın konu suçları 1 yıl içerisinde, farklı tarihlerde farklı çocuklara karşı işlemesini, aleyhine ağırlaştırılmış bir faktör olarak ele aldıklarını anlattı.

Bu tür suçları işleyenlere, suçların ciddiyetiyle orantılı, etkin ve caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini ifade eden Musa Avcıoğlu, sanığa, kamu yararı gereği uzun süreli hapislik cezası dışında bir cezanın verilemeyeceğini söyledi.

Avcıoğlu, sanığı yargıladıkları her iki davadan suçlu bulup 4.5 yıl hapse mahkûm etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104