Çocuk kaçırma olayıyla bağlantılı 4 kişi tutuklandı

banner37

Kıbrıs Rum polisi, 4 yaşındaki Marie Eleni Grimsrud kaçırılması ile ilgili üç Kıbrıslı Rum ve 1 Suriye vatandaşını tutukladı.

Çocuk kaçırma olayıyla bağlantılı 4 kişi tutuklandı
banner99

Yaşları 33 ile 47 arasında değişen ve hepsi de erkek olan şahıslar bugün güney Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Cyprus Mail'in haberine göre tutukluların soruşturması devam ediyor.

Diğer yandan Kıbrıs Rum polisi, Marie Eleni Grimsrud'un kaçırılmasını azmettirdiğine inanılan 49 yaşındaki baba Torkel Grimsrud hakkında tutuklama emri çıkarttı. Kıbrıs Rum polis sözcüsü, duruma göre uluslararası veya Avrupa tutuklama emri  çıkartılabileceğini ifade etti.

Dün sabah 07.45'te gittiği kreşin önünden siyah Range Rover marka arabadan inan yüzü maskeli şahıslar tarafından kaçırılan küçük kızın son olarak Ayios Demetios (Metehan) bölgesinde görüldüğü belirtiliyor.

Kaçırmanın anne ve babası arasında velayet anlaşmazlığı nedeniyle gerçekleştiğinin tahmin ediliyor.

Marie Eleni'nin annesinin Kıbrıslı Rum olduğu ve bir süre önce çiftin boşandığı ifade ediliyor.

banner134

2016'da çocuk kaçırmak için kiralık asker tutulmuştu

Norveçli Espen Lee isimli kiralık askerin, 2016 yılının Şubat ayında çocuk kaçırmak maksadıyla Kıbrıs’a geleceği Europol tarafından Kıbrıs Rum polisine bildirilmesinin ardından söz konusu şahıs beraberindeki iki Norveçliyle birlikte Metehan Geçiş Kapısı’nda tutuklanmıştı

Espen Lee ve yanında bulunan iki kişinin bagajında 12 ayrı harita bulunmuş, bu “google” haritalarında çocuk ve annesinin yaşadığı yer, çocuğun kreşi, nene-dedesinin evi gibi yerlere nasıl gidileceği hakkında çok ayrıntılı bilgiler ve notlar da ortaya çıkmıştı.

Kaçırma olayıyla ilgili bilgi sahibi olanların +357 22802331 numaralı telefonu aramaları istendi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88