banner6

Çocuk, telefona taciz anını kaydetti

banner37

Öz kızına iki yıldır tecavüz etmekle suçlanan 44 yaşındaki H.D.’nin çıkarıldığı mahkemede, meseleyi soruşturan polisin paylaştığı bilgi yine infial yarattı:

Çocuk, telefona taciz anını kaydetti
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Şu anda 17 yaşında olan kızına iki yıldır tecavüz ettiğini kabul eden 44 yaşındaki H.D.’nin tutukluluk süresi, devam eden soruşturma nedeniyle bir hafta daha uzatılırken, meseleyi soruşturan polis memurunun dünkü ek tutukluluk duruşmasında aktardığı yeni bilgiler yine herkesi şaşkına çevirdi.

Polis memurunun paylaştığı yeni bilgilere göre, ailesine zarar gelmesinden çekindiği için polise gidemeyen ve bu nedenle de iki yıldır babasının taciz ve tecavüzüne katlanan kızı, bu durumdan köy sakinlerinin şüphesi kurtardı.

Durumdan şüphelenen köylüler, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne başvurarak yardım istedi ve dairenin de polisle yaptığı işbirliğiyle gözaltına alınan H.D., aleyhindeki suçlamaları kabul etti. Kızın cep telefonunda ise, taciz ve tecavüze uğradığı anlarda babasının ses kayıtları bulundu.

“13-16 yaşları arasındaki çocuklarla cinsi münasebette bulunma”, “Çocukları istismar etme”, “Cinsel taciz”

“Vahim zarar”, “Akraba ile cinsel ilişkide bulunmak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı H.D., dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Toykan Gülerler’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gülerler, Şubat 2016 ile 6 Ekim 2018 tarihleri arasında öz kızını, Alayköy’deki boş arazi ve ikametgahının yatak odasında birçok kez cinsel taciz ve cinsel tecavüz edip, vahim zarara uğrattığını yineledi.

Gülerler, olayın 16 Ekim’de saat 11.30’da Sosyal Hizmetler Dairesi yetkilileri tarafından polise bildirildiğini ve soruşturma başlatıldığını söyledi.

“Çocuğun cep telefonunda ses kayıtları var”

Polis memuru Toykan Gülerler, zanlının sorgusunda suçunu kabul edip, gönüllü ifade verdiğini mahkemeye aktardı.

Gülerler, kız çocuğunun ailesine zarar gelmesinden çekindiği için polise gidemediğini söylediğini belirtti.

Gülerler, zanlının iki günlük tutukluluk süresince kız çocuğuna ait cep telefonunda, taciz anlarına ait ses kayıtlarının belirlendiğini ve emare alındığını mahkemeye aktardı.

Zanlının Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde birçok kez psikiyatr muayenesinden geçirileceğini söyleyen Gülerler, “Mesele çok ciddi. Tahkikat titizlikle ve çok yönlü soruşturuluyor” dedi.

Gülerler, alınması gereken ifadeler, aranan emareler olduğunu belirtip, zanlının 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 09:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110