Çocuk Yuvası’ndaki 11 çocuk zehirlendi

banner37

Sosyal Hizmetler Dairesi himayesindeki Çağlayan Çocuk Yuvası’nda bulunan 51 çocuğun 11’i, yediği akşam yemeğinin ardından fenalaşarak hastaneye kaldırıldı

Çocuk Yuvası’ndaki  11 çocuk zehirlendi
banner90
banner99

Doğan SAMER

TAHLİL SONUÇLARI BEKLENİYOR… Zehirlenme belirtileri ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 11 çocuk, burada bir süre müşahede altında tutularak, gerekli tetkik ve tahlilleri yapıldı. Dün taburcu edilen çocukların nereden zehirlendikleri, tahlil sonuçlarının çıkmasıyla netlik kazanacak.

BAKAN, ZİYARET ETTİ… Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman, 11 çocuğun zehirlendiği Çağlayan Çocuk Yuvası’nı dün ziyaret ederek yetkililerle görüştü, sağlık durumları hakkında bilgi aldı. 

Sosyal Hizmetler Dairesi himayesindeki Çağlayan Çocuk Yuvası’nda bulunan 51 çocuğun 11’i, önceki akşam yediği akşam yemeğinin ardından fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Zehirlenme belirtileri ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 11 çocuk, burada bir süre müşahede altında tutularak, gerekli tetkik ve tahlilleri yapıldı. Dün taburcu edilen çocukların nereden zehirlendikleri, tahlil sonuçlarının çıkmasıyla netlik kazanacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman, 11 çocuğun zehirlendiği Çağlayan Çocuk Yuvası’nı dün ziyaret ederek yetkililerle görüştü, sağlık durumları hakkında bilgi aldı. 

Yuvadaki 51 çocuktan 11’inin zehirlenmesiyle ilgili KIBRIS’a konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, böyle bir durumun her evde yaşanabileceğini söyledi.

“51 çocuk aynı yemeği yedi

banner134
ama 11 çocuk zehirlendi”

Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, Çağlayan Çocuk Yuvası’nda önceki akşam 51 çocuğun aynı yemeği yediğini ama sadece 11’inin zehirlendiğini ifade ederek, zehirlenmenin, mevsim değişikliğinden de kaynaklanabileceğini belirtti.

Önceki gece 11 çocuğun yemekten sonra zehirlenme belirtileri gösterdiğini anlatan Başkurt, çocukların tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Hastanede tetkiklerin yapıldığını anlatan Başkurt, yapılan tetkiklerin sonucunda çocukların nereden zehirlendiğinin ortaya çıkacağını belirtti.

Bu tür bir durumun her evde olabileceğine işaret eden Aydan Başkurt, çocuklarda kötü bir durumun olmadığını vurguladı.

Başkurt, çocukların taburcu olup yuvaya döndüklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75