Çocuk zanlılar şimdilik serbest

banner37

Dörtyol polisinin, Beyarmudu’nda motosiklet sirkati suçundan tutukladığı 5 çocuk aleyhine yürüttüğü soruşturma tamamlandı, çocuklar ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

Çocuk zanlılar şimdilik serbest
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Dörtyol polisi, Beyarmudu’nda bir gecede iki evden motosiklet sirkat eden ve yaşları 15 ile 18 arasında değişen 4 çocuktan 1’inin, şubat ayında A.Y. (14) ile bir evden daha motosiklet sirkat ettiğini ortaya çıkardı ve A.Y. isimli çocuğu da tutukladı. Çocuk zanlıların tümü dün teminata bağlandı.

Polis, dün, sirkatten tutukladığı M.M. (18), F.G. (15), E.K. (16), M.T. (16) ve A.Y. (14) isimli 5 çocuk zanlıyı, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davları Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkararak, teminata bağlattı.

Mahkeme, zanlıları davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men edip, zanlılardan 3’ü lehine, KKTC vatandaşı birer kişinin 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Dün ayrı ayrı görüşülen teminat duruşmalarında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ramadan Deniz’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Ramadan Deniz, M.M., F.G., E.K. ve M.T.’yi 6 Mart’ta, A.Y.’yi ise önceki gün tespit edip tutukladığını anlattı.

Ramadan Deniz, ilk dört zanlının Beyarmydu’nda sakin Ali Karabıyıklı’nın evinin bahçesinden RD 520, Sabahattin Denizul’un apartmanının önünden ise FL 674 plakalı motosikleti, sahibinden daimi surette mahrum etmek maksadıyla sirkat ettiğini söyledi.

Yaptığı ileri soruşturmada, zanlı F.G. ve A.Y.’nin, 7-9 Şubat tarihleri arasında Hasan Haydaroğulları’nın evindeki motosikleti sirkat ettiğini tespit kaydeden tanık polis, KKTC vatandaşı olan zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamladığını belirttikten sonra, mahkemeden zanlıları uygun birer teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları suçtaki rollerine ve yaşlarına göre teminata bağladı.

Şartları yerine getiren zanlılar serbest kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75