Çocuklar bıçaklı kavgaya karıştı

banner37

Lefkoşa’da çocuk parkında dün gece yarısı aralarında çocukların da bulunduğu 10 kişi, kız meselesi yüzünden birbirlerine saldırdı

Çocuklar bıçaklı  kavgaya karıştı
banner90
banner8

İKİ GRUP BİRBİRİNE GİRDİ… Kızılbaş’ta Barış Manço Parkı’nda, dün saat 00.30’da Seyit Geçici (20), Ahmet Aygül, (22), Zal Bolat (20), Mustafa Aygül ve Mehmet Aygül (19) bir taraf olmak üzere, A.A.(16), M.E.T. (17), Y.U.(18), M.A.B.(17) ve İ.U.(17) isimli 10 zanlı kız meselesi yüzünden çıkan kavgada birbirlerinin vücutlarına gelişigüzel vurdu. Bıçak çekilen kavgada, olay mahallinde ağız uzunluğu 7 santim, toplam uzunluğu 18 santimetre olan katlanabilir bıçak emare alındı.

17 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN PARMAĞI KOPUYORDU… 5’i çocuk 10 kişinin karıştığı kavgada 17 yaşındaki İ.U., sol serçe parmağından ciddi şekilde yaralandı. İ.U’nun parmağının neredeyse kopma noktasına geldiği öğrenildi. 19 yaşındaki Mehmet Aygül’ün ise sağ omuz altı ve sol arka sırtında kesikler meydana geldi. “Yaralama”,  “Kanunsuz Bıçak taşıma”, “Kavga ve Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan 10 zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerinde üç gün tutukluluk emri alındı.

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da çocuk parkında dün gece yarısı aralarında çocukların da bulunduğu 10 kişinin bıçakla yaralanma olayına karışması infial yarattı. 

   “Yaralama”,  “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Kavga ve Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Seyit Geçici (E-20), Ahmet Aygül (E-22), Zal Bolat (E-20), Mustafa Aygül ve Mehmet Aygül (E-19) bir taraf olmak üzere, A.A.(E-16), M.E.T. (E-17), Y.U.(E-18), M.A.B.(E-17) ve İ.U. (E-17) isimli 10 zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Gözde Uğraşın, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 12.07.2020 tarihinde saat 00.30’da Kızılbaş’ta bulunan Barış Manço Parkı’nda, zanlılar Seyit Geçici, Ahmet Aygül, Zal Bolat, Mustafa Aygül ve Mehmet Aygül bir taraf, zanlılar A.A., M.E.T., Y.U., M.A.B. ve İ.U. diğer taraf, kız meselesi yüzünden çıkan kavgada birbirlerinin vücutlarına gelişigüzel vurup, bir kavgada yer aldıklarına dikkat çekti.

İkisi bıçakla yaralandı

   Polis memuru Hüseyin Ergüleç, kavgada 17 yaşındaki İ.U.'nun sol serçe parmağından, Mehmet Aygül'ün sağ omuz altı ve sol arka sırtında kesikler meydana geldiğine dikkat çekti.

   Ergüleç, olay mahallinde ağız uzunluğu 7 santim, toplam uzunluğu 18 santimetre olan katlanabilir bıçağın emare olarak alındığına vurgu yaptı. Ergüleç, tüm zanlıların aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandıklarını kaydetti.   

   Tahkikatın yeni başladığını belirten Ergüleç, aranan şahıslar, alınması gereken ifadeler ve incelenecek kamera kayıtları olduğuna işaret etti.

   Ergüleç, zanlı İ.U. ve Mehmet Aygül’ün olayda hangi zanlı tarafından bıçakla yaralandığının tespit edilmesi gerektiğine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 10 zanlının da üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Şevket Gazi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75