Çocuklar kefaletle serbest bırakıldı

banner37

Başkentte bir hukuk bürosuna girerek, hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan 18 yaşındaki Tayfun Biricik ile 15 yaşındaki erkek çocuk, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Çocuklar kefaletle serbest bırakıldı
banner8

Emine UYSAL

Başkent Lefkoşa’da bir hukuk bürosundan 300 TL nakit para ile cep telefonu çalmakla suçlanan 18 yaşındaki Tayfun Biricik ile 15 yaşındaki bir erkek çocuk teminatla serbest bırakıldı. Duruşma kapalı oturum olarak gerçekleşti.

“Dükkân açma” ve “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Ahmet Kavan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ahmet Kavan, zanlıların hukuk bürosunun doğuya bakan kapısını hasar yapmadan açıp, büro içinde muhafaza edilen 300 TL para ve Iphone 4S marka cep telefonunu çaldığını kaydetti.

Kavan, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, her iki zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, ikişer kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada ikişer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75