Çocukları dışarıda ağlıyordu içeriye koydum

banner37

Gazimağusa’da sabah saat 03.30’da bir daireye pencereden girerek salonu karıştırdığı iddia edilen Ali Abdurrahmanoğlu, suçlamaları kabul etmedi ve mahkemede ilginç bir savunma yaptı:

Çocukları dışarıda ağlıyordu içeriye koydum
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ
   Gazimağusa’da önceki sabah saat 03.30’da bir apartman dairesine pencereyi açıp girerek evin salonunu karıştırdığı öne sürülen Ali Abdurrahmanoğlu, polis tarafından tutuklandı.
   Suçlamaları kabul etmeyen zanlı mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı, evin çocuğunun evin dışında ağladığını, kendisinin de çocuğu tutup eve koyduğunu ardından da kapıyı kapatıp çıktığını iddia etti.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Osman Üreten’i tanık olarak dinletti.

banner134
   Tanık polis Osman Üreten, zanlının Gazimağusa’da 27 Eylül 2018 tarihinde saat 03.30’da bir apartman dairesinin penceresini açıp içeriye girdiğini ve evin salonunu karıştırdığı sırada Alpay Demir tarafından fark edilmesi üzerine evin kapısından çıkış yaptığını söyledi.
   Polis memuru, zanlının derdest emri ışığında tutuklandığını kaydetti. Zanlı aleyhine yürütülen polis soruşturmasının devam ettiğini anlatan tahkikat memuru, mahkemeden zanlının soruşturma amaçlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı, evin çocuğunun evin dışında ağladığını, kendisinin de çocuğu tutup eve koyduğunu ardından da kapıyı kapatıp çıktığını iddia etti.
   Yargıç Umut İnan zanlının 3 gün süreyle soruşturma maksatlı poliste tutuklu kalmasını emretti.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75