Çocuklarına, çalıntı kıyafet giydireceklerdi

banner37

Lefkoşa'da müşteri olarak girdikleri mağazada, çeşitli kadın ve çocuk giysilerinin alarmlarını sökerek çalmakla suçlanan iki kadın teminatla serbest bırakıldı

Çocuklarına, çalıntı kıyafet giydireceklerdi
banner90

Emine UYSAL

Lefkoşa'da müşteri olarak gittikleri LC Waikiki adlı mağazadan aldıkları çeşitli çocuk ve kadın kıyafetlerinin üzerindeki alarm taglarını kırarak çantalarına koyan ve ödeme yapmadan mağazadan ayrılan Sevgi Dönmez ve Dilek Mevlana, iki günlük tutukluluğun ardından teminatla serbest bırakıldı.

Hırsızlık” ve “Kasti Hasar” suçlamalarıyla tutuklanan Sevgi Dönmez ve Dilek Mevlana dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Aykut Özkan'ı dinletti.

banner9
Mahkemede yeminli şahadet veren Özkan, zanlıların 25 Şubat 2017 tarihinde Taşkınköy’de LC Waikiki adlı mağazaya müşteri olarak girip, 16 parça çocuk ve kadın kıyafetlerini alarak, soyunma odalarında üzerlerindeki alarm taglarını kırarak, çaldığını anlattı.

Zanlılar aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını belirten Özkan, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

"Bu suçla karşınıza gelmek istemezdim"

Mahkemede söz alan Sevgi Dönmez, “Yüce makamınıza bu suçla gelmek istemezdim. Firmadan ve mahkemenizden özür dilerim. Bir daha asla bu suçla karşınıza gelmeyeceğim” dedi.

Mevlana da mahkemeden özür diledi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmeleri, 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları karşılığında tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108