Çocuklarının velayetini almak için yapmış!

banner37

Gazimağusa’da boşanma aşamasında olan eşinin bulunduğu bara giderek küfürler savuran ve çekip kaydettiği video ve fotoğraflarını annesine gönderen Adem Yılmaz, ilerde yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağladı

Çocuklarının velayetini almak için yapmış!
banner90
banner8

“SEN DE Mİ FUHUŞ YAPIYORSUN?”… Mahkemede şahadet veren polis memuru, zanlının, bölgede faaliyet gösteren “Çukur’da Bar” isimli işyerine giderek, orada bulunan boşanma aşamasındaki eşine küfür edip, “Burası fuhuş yeri, sen de mi fuhuş yapıyorsun?” demek suretiyle ithale-i lisanda bulunduğunu, resim ve videosunu çekip annesine gönderdiğini söyledi

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’da boşanma aşamasında olduğu eşinin bulunduğu bara giderek, küfür ettikten sonra çekip kaydettiği fotoğraf ve videoları annesine gönderip özel hayatın gizliliğini ihlal eden Adem Yılmaz, şikayet üzerine tutuklandı.
   Meseleyle ilgili polise gönüllü ifade vererek suçunu kabul eden Adem Yılmaz, işlediği suçlardan, ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı.
   Polis, zanlının, gönüllü ifadesinde, konu suçu velayeti eşinde olan çocuklarını almak için işlediği izahatına vurgu yaptı.

 

Sıra yargıda

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Çebi’yi yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, Gazimağusa’da, 28 Ocak’ta meydana gelen, “özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “ithale-i lisan” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
   Mustafa Çebi, zanlının, saat 20.00’de, bölgede faaliyet gösteren “Çukur’da Bar” isimli işyerine giderek, orada bulunan boşanma aşamasındaki eşine küfür edip, “Burası fuhuş yeri, sen de mi fuhuş yapıyorsun?” demek suretiyle ithale-i lisanda bulunduktan sonra, adı edilenin resim ve videosunu çektiğini söyledi.

banner134
   Çebi, zanlının elde ettiği görüntüleri annesine göndererek, adı edilenin özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini anlattı.
   Tanık polis, mahkemeden, kendisine tebliğ edilen yazılı dava tebliğini kabul edip suçunu itiraf eden KKTC vatandaşı zanlıyı, ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlamasını talep etti.
   Zanlıyı savunan avukatın bir sorusu üzerine, tanık polis, zanlının gönüllü ifadesinde, konu suçu, eşinde olan çocuklarının velayetini almak için işlediğini belirttiğini anlattı.
   Polis, ayrıca, müştekinin de zanlıya küfür ettiğini belirterek, konuyla ilgili ayrıca dosya tanzim ettiğini ifade etti.
   Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 3 bin TL nakdi teminata bağladı.
   Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 30 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.
   Teminat şartlarını yerine getiren genç zanlı, ileride yargılanmak üzere serbest kaldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75