“Çocukta kaygı bozukluğu oluştu”

banner37

15 yaşındaki kız çocuğuna önce sözlü sonra da elle cinsel tacizde bulunmakla suçlanan A.S., yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

“Çocukta kaygı bozukluğu oluştu”
banner90
banner8

Girne’deki bir börekçi dükkanında, 15 yaşındaki kız çocuğuna hem sözlü hem de elle cinsel tacizde bulunmakla suçlanan A.S. isimli kişi yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilirken, tacize uğrayan çocukta kaygı bozukluğunun ortaya çıktığı belirtildi.

A.S., dün aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, olayın tahkikat memuru olan ve Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Özmüezzin yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Zanlının Girne’de meydana gelen çocuğun cinsel istismarı suçundan tutuklandığını belirten Mustafa Özmüezzin, zanlının Girne’de bir börekçide 15 yaşındaki kıza, “montunu çıkar, burası sıcak”, “öp beni”, “akşam eve gidip içki içelim” diyerek sözlü şekilde taciz ettikten sonra, işyerinin tuvaletine giden kızın yanına gidip zorla kalçasına ve vajinasına dokunarak cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Polis, söz konusu kızın olanları rehber öğretmenine anlattığını, böylece olayın kendilerine bildirildiğini ifade ederek, zanlının tutuklandığını söyledi. Polis, yaşanan olayın ardından 15 yaşındaki kız çocuğunda kaygı bozukluğu ortaya çıktığını belirtti.

Savcı Emine Taşkın ise, yaşanan olayın toplumda infial yarattığını ifade etti.

Zanlının KKTC’de turist statüsünde bulunduğunu kaydeden Taşkın, zanlının davası görüşülünceye kadar 1 ayı geçmeyecek süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak beklemesini talep etti.

Talebi uygun bulan mahkeme zanlıyı bir ay süreyle cezaevine gönderdi.

(KAMALI HABER)

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 10:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kibris
Kibris - 9 ay Önce

Nedir bu Turistlerden cektigimiz? Daha kac turist var boyle...hersey ortada. Artik bu ulkeye turist olarak gelenlere bir sinir koyun..takip edin ne yaparsaniz yapin bir care bulun sayin yetkililer

SIRADAKİ HABER

banner75