banner6

Çok ciddi suçlardan yargılanacak  

banner37

Kız meselesi yüzünden arasında husumet bulunan E.C.Ç.’yi bir mekandan zorla alıkoyarak arabasında darp edip, öldürmekle tehdit eden ve cep telefonuna el koyan zanlı İ.D. teminat duruşmasına çıkarıldı

Çok ciddi suçlardan yargılanacak  
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Kız meselesi yüzünden arasında husumet bulunan E.C.Ç.’yi bir mekandan zorla alıkoyarak arabasında darp edip, öldürmekle tehdit eden ve cep telefonuna el koyan zanlı İ.D., yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

“Adam kaçırma”, “Darp”, “Soygun” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Demirel, tanık olarak polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, zanlı İ.D.’nin, 17 Aralık 2021 tarihinde, saat 17.30 raddelerinde, aralarında yaşanan kız meselesi yüzünden anlaşmazlık bulunan E.C.Ç.'yi, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir eğlence mekanından zorla alıkoyup, kullanmakta olduğu GN 270 plakalı salon araca bindirdiğini ve Değirmenlik’te bulunan Beşparmak Dağyolu üzerinde, araç içerisinde darp edip, “Seni öldüreceğim” diyerek, şiddet tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı. 

Polis memuru Kozal Debreli, müştekinin polisi aramak istemesi üzerine, elindeki cep telefonunu zorla alarak zanlının soygun suçu işlediğine de dikkat çekti.

Debreli, aynı gün zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ve tahkikatın tamamlandığını söyleyerek,

mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 8 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110