Çok sayıda benzer sabıkası var!

banner37

Gazimağusa’da bir sitedeki park halindeki araçlardan 2’sini karıştırıp, 1’i içerisinden bin 800 TL değerinde 3 adet güneş gözlüğü ile aracın sahiplerine ait 230 TL değerinde kimlik kartlarını sirkat eden Onur Tiken, hükümsüz tutuklu olarak 1 ay cezaevine gönderildi

Çok sayıda benzer sabıkası var!

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir sitenin park yerinde park edilmiş araçlardan 2’sini karıştırıp, 1’i içerisinden bin 800 TL değerinde 3 adet güneş gözlüğü ile aracın sahiplerine ait kimlik kartlarını sirkat eden Onur Tiken aleyhinde başlatılan polis soruşturması bitti.

Polise gelerek teslim olan Onur Tiken’in açıp karıştırdığı araçların birinde parmak izi saptanan ve çok sayıda benzer sabıkası olan Onur Tiken, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı ve yeniden suç işleme olasılığı dikkate alınarak, bir ayı geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Fidan Ersan’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlının, 5 Nisan 2019 tarihinde, saat 04.30’da “araç içerisinden sirkat” ve “suç işlemeye teşebbüs” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Salih Fidan Ersan, zanlının, Çanakkale Yaşam Sitesi 2’nin park yerinde park edilmiş, U. E.’ye ait kilitsiz araç içerisindeki eşyaları karıştırıp, O. K.’ye ait kilitli aracın kapılarını açmaya çalışarak, suç işlemeye teşebbüs ettiğini söyledi.

Ersan, Z. H. E.’ye ait kapıları kilitsiz LG 793 plakalı araç içerisinden bin 800 TL değerinde 3 adet güneş gözlüğü ile aracın sahiplerine ait 230 TL değerindeki 2 adet kimlik kartını sirkat ettiğini belirterek, sirkat edilen güneş gözlüklerinin olay yeri çevresinde bulunup emare alındığını kaydetti.

Zanlının itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğine dikkat çeken tanık polis, Onur Tiken’in açmaya teşebbüs ettiği bir araç üzerinde de parmak izini saptandığını dile getirdi ve 12 Mart 2015 ile 10 Ekim 2018 tarihleri arasında çok sayıda benzer sabıkası bulunduğuna vurgu yaptı.

Zanlının, yeniden benzer suç işleme ihtimalinin yüksek olduğuna vurgu yapan tanık polis, mahkemeden zanlıyı cezaevine göndermesini istedi.

Huzurundaki şahadeti ve beyanı değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihe değin hükümsüz tutuklu olarak bir ay süresince cezaevine gönderdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER