Çorap söküğü gibi

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa ve İskele’de yaptığı aramada 2’sinin satıcı olduğuna inandığı yabancı uyruklu 3 kişiyi tutukladı. Polisin meseleyle ilgili Girne’de yaptığı operasyonda ise 2 İranlı kadın tutuklandı. Polis, toplam 337,5 gram uyuşturucu ele geçirdi

banner87
Çorap söküğü gibi
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, Gazimağusa ve İskele’de yaptığı aramada, uyuşturucu suçundan 2’sinin satıcı olduğuna inandığı yabancı uyruklu 3 genci tutuklayıp, gençlerin tasarrufundaki uyuşturucu satışında kullanılan hassas teraziye ve 7 buçuk gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koydu.

Meseleyle ilgili tutuklanan M. J., A. M. A. ve P. M. aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri temin eden polis, 1 kişiyi daha aradığını açıkladı.

Emare alınan maddeler, incelenmek için ilgili laboratuvara gönderilecek.

Bu arada, dün gece narkotik polisinin meseleyle ilgili Girne’de yaptığı operasyonda ise 2 İranlı kadın tutuklandı. Polis, zanlıların tasarruflarında 330 gram ağırlığında uyuşturucu ele geçirdi. Zanlıların bugün mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor.

Araçta arama yapıldı

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında polis memuru Mustafa Kavaz yeminli şahadet verdi.

Tanık polis Mustafa Kavaz, Gazimağusa’da 7 Ağustos 2019’da aldığı bir bilgi ışığında, saat 19.00 sıralarında, Gazimağusa’da M. J.’nin (E-20) kullanımında bulunan JL 092 plakalı araçta Narkotik ve Kaçakçılığı Önlenme Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramada, iki ayrı foil kağıdına sarılı 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare aldıklarını söyledi.

Mustafa Kavaz, M. J.’den yaptığı soruşturmada konu maddeyi, A. M. A.’dan satın aldığını öğrendiğini ve bunun üzerine A. M. A.’yı İskele’deki evinde tespit edip, konu evde arama gerçekleştirdiğini anlattı.

Kavaz, A. M. A.’nın evinin yatak odasındaki komodin çekmecesinde, içerisinde 3 buçuk gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde olan 5 adet sarma sigara, foil kağıda sarılı 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu kalıntısı olan uyuşturucu tartımında kullanılan hassas teraziyi bulup emare zapt ettiğini dile getirdi.

Zanlı A. M. A.’nın konu maddelerin bir kısmını P. M.’den aldığını öğrendiğini kaydeden tanık polis, adı edileni de tutuklayıp sorguya aldığını ifade etti.

Emare zapt ettiği maddeleri ve muhafazasında kullanılanları incelenmesi için laboratuara göndereceğini kaydeden tanık polis, aradığı bir şahıs olup mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi.

Yargıç Hazan Aksun, zanlıların ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı ve meseleyle ilgili tahkikatın sürdürülebilmesi için zanlıların 1’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108