Craig mahkemeden mutlu ayrıldı

banner37

506 gram hintkeneviri bulundurmaktan 3 yıl, 88 gram da sentetik cannabinoid bulundurmaktan 2 yıl 6 ay hapse mahkum olan Craig Michael Barnett’ın cezalarını ‘ayrı ayrı çekmesi’ kararı, ‘birlikteye’ çevrildi

banner87
Craig mahkemeden mutlu ayrıldı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Yargıtay Ceza Mahkemesi, Girne’de bir eve düzenlenen operasyonda tasarrufunda yaklaşık yarım kilo hintkeneviri ve 88 gram sentetik cannabinoid bulunan Craig Michael Barnett aleyhine Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararı kısmen bozdu ve sanığın cezalarını ‘ayrı ayrı çekmesi’ hükmünü, ‘birlikte çekmesi’ şeklinde değiştirdi.

Alt mahkemenin kararı uyarınca Barnett, 506 gram hintkeneviri tasarrufundan 3 yıl yattıktan sonra, 88 gram sentetik cannabinoid bulundurmaktan 2 yıl 6 ay, bu cezanın bitiminden sonra da uyuşturucu madde vermekten 6 ay daha hapis yatacaktı. Yani sanık toplamda 6 yıl boyunca hapis yatacaktı.

Yeni karara göre Barnett, cezalarını birlikte çekeceği için 3 yıl sonra cezaevinden tahliye olacak.

Yargıtay Ceza olarak oturum yapan Gülden Çiftçioğlu’nun başkanlığında, Bertan Özerdağ ve Beril Çağdal’dan oluşan Yüksek Mahkeme heyetinin huzurundaki davada KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve savunma avukatı Batu Berk hazır bulundu.

Yargıtay Ceza heyeti, alt mahkemenin kararında Craig Michael Barnett’i “Hintkeneviri tasarrufu” suçundan üç yıl, “sentetik cannabionid” türü uyuşturucu maddeyi tasarruf etmekten 2 yıl 6 ay, uyuşturucu verme suçundan 6 ay mahkûm edip, cezaların ayrı ayrı çekilmesi kararını hatalı buldu.

Yargıtay Ceza Heyeti, sanığın istinaf talebini kısmen kabul edip, cezaların birlikte çekilmesine karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108