Dağ yolundaki kazanın şoförü mahkemeye çıkarıldı

banner37

Değirmenlik dağ yolunda üç kişinin ölümüne, 7 kişinin de ağır şekilde yaralanmasına neden olmakla suçlanan TIR Şoförü Safa Güngör, üç aylık tutukluluk süresinin dolmasıyla olağanüstü güvenlik önlemi altında mahkemeye çıkarıldı

Dağ yolundaki kazanın şoförü mahkemeye çıkarıldı
banner8

Emine UYSAL

Ülke genelinde büyük üzüntüye ve toplumsal tepkiye neden olan, üç kişinin öldüğü, 7 kişinin de yaralandığı trafik kazası sanığı TIR Şoförü Safa Güngör, üç aylık tutukluluk süresinin dolmasıyla dün sabah olağanüstü güvenlik önlemi altında mahkemeye çıkarıldı.

banner134

Feci kazada yaşamını yitiren Denktaş Mutluel’in ailesi, 17 yaşındaki İlayda Yeliz Öztürk ve 16 yaşındaki Sude Demirkıran’ın anneleri ile arkadaşlarının döktüğü gözyaşı dinmek bilmezken, mahkeme koridorundaki tepkileri yürek burktu.

Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma", “Yolun solunu tutmama”, “Dikkatsiz sürüş” ve “Tehlikeli sürüş” suçlarıyla tutuklanan zanlı Safa Güngör, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, davanın ilk günü olduğunu belirterek, sanığı itham ve PI (ön soruşturma) için davaya bir gün verilmesini talep etti. Sanığın avukatı itiraz etmedi. Yargıç Rauf Kürşad, davayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaza nasıl olmuştu?

Kaza, 29 Kasım'da saat 07.05'te yönetimindeki NJ 338 plakalı birleştirilmiş TIR ile Değirmenlik - Girne anayolunun 8-9 kilometrelerinde Girne istikametine doğru seyrederken, yolun solunu tutmadan, dikkatsizce ve tehlikeli bir şekilde yolun sağına geçip, o esnada Karaağaç'ta sakin Denktaş Mutluel'in yönetimindeki THP 570 plakalı otobüsle çarpışması sonucu meydana gelmişti.

Çarpışmadan sonra birleştirilmiş TIR otobüsü altına alıp, yokuş yukarı 26 metre sürükledikten sonra, demir bariyerlere çarpıp, yerinden sökerek, doğu istikametinde bakar şekilde durabilmişti.

Kaza sonucu minibüs şoförü Denktaş Mutluel (E-57), minibüste yolcu olarak bulunan Sude Demirkıran (K-16) ve İlayda Yeliz Öztürk (K-17) olay yerinde feci şekilde yaşamını yitirmişti.

Kazada, Doğukan Hüryaşar (E-15) , Havva Kaymakamtorunları (K-17), Sude Dermal (K-16) Ferah Mutluel, Abdullah Korkmaz (E-18), Kamil Meşeli (E-17)  ve Senem Töre (K-16) ise ciddi şekilde yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88