Daha 17'sine yeni girdi

banner37

Gazimağusa’daki bir depoyu açıp hırsızlık yapan Ö.Ç.’nin parmak ve ayakkabı izlerinden bölgedeki ilkokuldan da çok sayıda elektronik eşya çaldığı anlaşıldı

banner87
Daha 17'sine yeni girdi
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Toplumda tedirginliğe yol açan cürüm olaylarının gün geçtikçe artış gösterdiği ülkemizde polis, henüz 17 yaşına yeni giren bir genci Gazimağusa’daki bir depoyu açıp hırsızlık yaptığı gerekçesiyle tutuklayıp mahkemeye çıkarttı.

Polis, 17 yaşındaki Ö.Ç., isimli gençten aldığı parmak ve ayakkabı izi incelemesi sonucu, adı edilenin bölgedeki bir ilkokuldan da çok sayıda elektronik eşya sirkat ettiğini belirledi ve genç zanlının aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Ö.Ç., Larnaka Yolu üzerindeki bir depodan 3 adet güvenlik kamerası, ekovizyon kayıt cihazı ve skuter, Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu’ndan ise dizüstü bilgisayar, kamera kayıt cihazı, projeksiyon aleti, modem ve 10 adet güvenlik kamerasını sirkat etmekle suçlanıyor.

Depodan sirkat ettikleri evinden çıktı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Kıvanç Özoğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Kıvanç Özoğlu, zanlının 6 Mayıs 2019’da saat 02.30’da, Gazimağusa’da Müslüm Kartal’ın kullanımındaki bir depo üzerinde monteli 3 adet güvenlik kamerasını söküp sirkat ettikten sonra, deponun kırık pencere camını söküp depo içerisine girdiğini ve ofis içerisindeki ekovizyon kayıt cihazı ile skuteri sirkat ettiğini anlattı.

Kıvanç Özoğlu, şikayet üzerine tutukladığı zanlının evinde gerçekleştirdiği aramada depodan sirkat edilen eşyaların tümünü bulup emare aldığını belirttikten sonra ileri soruşturma için zanlıdan temin ettiği parmak ve ayakkabı izi incelemesinde, zanlının bölgedeki bir ilkokulu da açtığını belirlediğini dile getirdi.

Özoğlu, zanlının,  12 Nisan 2019 ile 15 Nisan 2019 tarihleri arasında, Denizli Sokak’ta bulunan Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu’nun kuzeye bakan pencere camını söküp içeriye girdiğini söyledi.

Zanlının okul içerisindeki müdür odasının camını kırıp hasara uğrattıktan sonra, oda içerisindeki bir adet dizüstü bilgisayar, kamera kayıt cihazı, projeksiyon cihazı,  modem ve okuldaki 10 adet güvenlik kamerasını sirkat ettiğini söyledi.

Zanlının okuldan hırsızlık yaptığını kabul etmediğine vurgu yapan tanık polis, henüz yeni başlattığı soruşturmasını tamamlamak için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75