banner6

Daha çok iş var!

banner37

Mormenekşe-Atlılar köyü arasında düzenlenen “Kirpi Operasyonu”nda, yol kenarındaki iki tabelanın altında ele geçirilen 145 gram uyuşturucu maddeyle ilgili 5 zanlı aleyhine 4’er gün daha tutukluluk alınırken, Muzaffer Önbıçak teminatla serbest kaldı.

Daha çok iş var!
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin, Mormenekşe-Atlılar köyü arasında düzenlediği “Kirpi Operasyonu”nda, yol kenarındaki iki tabelanın altında ele geçirdiği toplam 145 gram uyuşturucu maddeyle ilgili yürütülen polis soruşturması sürüyor.

Polis meseleyle ilgili tutukladığı Onur Güler (20), Uğur Özbayır (28), Melisa Şen (18), Murat Özbayır (34) ve 7 aylık hamile olan Tuğba Tiken’i (18), dün, ek tutukluluk talebiyle yargıç huzuruna çıkartarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı 4’er gün daha tutukluluk emri temin etti.

Zanlılardan 2’sinin polisi yanıltarak kaçmasına yardımcı olan Muzaffer Önbıçak ise işlediği ‘suçu örten’’ suçundan ileride yargılanmak üzere 4 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

Tahkikat bitmedi

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda gerçekleşen iki ayrı duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy yanıtladı.

Meselenin olgularını aktaran tanık polis Hüseyin Özdesoy, 15 Haziran 2017’de, ihbar üzerine, ekibiyle konu bölgeye gittiklerini ve pusuya yattıklarını anımsattı.

Hüseyin Özdesoy, içerisinde, Onur Güler, Uğur Özbayır, Melisa Şen, Murat Özbayır ve Tuğba Tiken’in bulunduğu NS 696 Z plakalı aracın, saat 20.45’te olay yerine geldiğini ve Çağdaş Kadınlar Derneği tabelasının

altında, beyaz torba ve taşın altında 80 gram ağırlığında bonzai olarak bilinen sentetik canabionid türü uyuşturucu maddeyi almak için araçtan zanlı Onur Güler’in indiğini dile getirdi.

Zanlı Güler’i, bahse konu poşetleri aldığı sırada tutukladıklarını kaydeden tanık polis, diğerlerinin de ikazlarına karşın olay yerinden kaçtığını anlattı ve Güler’in verdiği gönüllü ifade ışığında, 2’inci tabelanın altındaki 65 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi de ele geçirdiklerini söyledi.

Kaçan zanlıları yaptıkları araştırma sonucu tespit edip tutukladıklarını belirten tanık polis, zanlıların polisten kaçtıktan sonra, kimlerle görüşüp nereye gittikleri konusunda araştırma yapacaklarından söz etti ve tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden ek süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacimulla, tahkikatın selameti açısından, zanlıların tutukluluklarını 4’er gün daha uzattı.

Aleyhine başlatılan polis soruşturması tamamlanan Muzaffer Önbıçak’ı ise davaları sonuçlanıncaya değin, 4 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

Yargıç, haftada iki kez polis karakoluna imza vermesini istediği Muzaffer Önbıçak lehine, ayrıca,  KKTC vatandaşı 2 kefilin de 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104