'Daireye başvuru yok, belgeler sahte'

banner37

Pakistan uyruklu bir şahsı, çalışma ve ön izin çıkaracağı vaadiyle kandırarak, 11 bin 700 Euro parasını almakla suçlanan 46 yaşındaki Hüseyin Topsoy’un tutukluluk süresi uzatıldı

'Daireye başvuru yok, belgeler sahte'
banner90
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da, Pakistan uyruklu bir şahsı, çalışma ve ön izin çıkaracağı vaadiyle kandırıp, sahtekârlıkla 11 bin 700 Euro parasını almakla suçlanan 46 yaşındaki Hüseyin Topsoy’un tutukluluğu uzatıldı.

Polis, zanlının ön izin belgelerini sahtelediğini ancak ilgili daireye hiçbir başvuru yapmayarak, sahtekârlıkla konu parayı aldığının tespit edildiğini kaydetti.

Şikayet üzerine polis tarafından tutuklanan Topsoy’un yapılan üst aramasında, tasarrufunda 9 mm çapında 10 adet de canlı mermi bulunduğu belirtildi.

banner134
“Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu”, “Sahte evrak düzenleme, tedavüle sürme” ve “Sahte davranışla para temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Hüseyin Topsoy dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube'de görev yapan polis memuru Mustafa Mahan'ı dinletti.

Mustafa Mahan, adına şirket kaydı bulunmayan zanlı Hüseyin Topsoy’un 2016 yılı Ocak-Aralık ayı içerisinde, çalışma izni bittiği için cezaya düşen Pakistanlı bir şahsa, tanıdıkları vasıtasıyla muhaceret işlemlerini yapacağını söyleyerek, bahse konu şahıstan sahtekârlıkla 11 bin 700 Euro nakit parayı sahtekârlıkla temin etmekle methaldar olduğunu belirtti.

Çalışma Dairesi’nden yapılan incelemede adı geçen Pakistanlı şahıs için hiçbir başvuru dilekçesi doldurulmadığına dikkat çeken Mahan, adı geçen şirketle, ön izin belge başvuru formu ve mührüyle de şirketin ilgisinin olmadığının belirlendiğini anlattı.

Polis memuru Mustafa Mahan, zanlının üzerinde bulunan patlayıcı maddelerle ilgili de soruşturma yapıldığına ve benzer şekilde farklı tarihlerde meydana gelen suçlarla ilgili de zanlı hakkında soruşturmaların devam ettiğine dikkat çekip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için beş gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2017, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75