‘Dar yoldan geçme’ kavgası, üç kişiyi mahkemelik etti

banner37

Arapköy’de ‘dar yoldan geçiş hakkı’ yüzünden yol içerisinde kavgaya tutuşan üç kişi, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

‘Dar yoldan geçme’ kavgası, üç kişiyi mahkemelik etti
banner90
banner99

Girne’de Arapköy’de Atatürk Caddesi üzerinde yol yüzünden kavga eden Yakup Kulaksız, kardeşi Salih Kulaksız ve Batuhan Durdu dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada yeminli şahadet veren Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz, zanlı Yakup Kulaksız’ın kavga, tecavüzi alet taşıma, itale-i lisan ve rahatsızlık, zanlı Salih Kulaksız’ın kavga, tecavüzi alet taşıma ve itale-i lisan, zanlı Batuhan Durdu’nun da yaralama, tecavüzi alet taşıma ve rahatsızlık suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Ömer Yavuz, 27 Kasım saat 18.00 sıralarında, inşaatçı olan Yakup Kulaksız’ın aralarında dar yolda geçiş yüzünden çıkan kavgada Batuhan Durdu’ya hakaret ettiğini belirtti.

Polis memuru Yavuz, zanlı Yakup Kulaksız ile zanlı Batuhan Durdu’nun araçlarından inip birbirlerine vurmaya başladıklarını ifade etti.

Zanlı Salih Kulaksız’ın da araçtan inip, kardeşinin yanına giderek kavgaya dahil olduğunu belirten polis, kavga esnasında Yakup Kulaksız’ın arabasının arkasında olan tuğlayı alıp Batuhan Durdu’nun sırtına vurduğunu ifade etti.

Zanlı Salih Kulaksız’ın da yerden aldığı sopa ile Yakup Kulaksız’ın kafasına vurup yaraladığını ifade eden Ömer Yavuz, olayın ardından tüm zanlıların tutuklandığını ifade etti.

Zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, benzeri sabıkalarının olmadığını kaydeden Yavuz, teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, birer kefilin zanlılar lehine 50’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75