Darp ettiği yetmedi, aracına da hasar verdi

banner37

Kendisinden ayrılıp başka birisiyle görüştüğü gerekçesiyle eski kız arkadaşını darp ederek, aracına da hasar veren Fatih Tuğrul ileride yargılanmak üzere 2 bin TL nakdi teminata bağlandı

Darp ettiği yetmedi,  aracına da hasar verdi
banner90
banner99

“KASTEN ARABASINA ÇARPTI”… Fatih Tuğrul’u dün teminat için mahkemeye çıkaran polis, zanlının Gazimağusa’da Palm Beach bölgesindeki bir işyerinin önünde, kendisinden ayrılıp bir başkasıyla görüştüğü gerekçesiyle eski kız arkadaşının kollarını sıkarak darp ettiğini, müştekinin aracıyla oradan ayrılmasının ardından ise kendi aracıyla takip edip, kasten araca çarptığını anlattı.

Sedef BOŞNAK

   Kendisinden ayrılıp, başkasıyla görüştüğü gerekçesiyle eski kız arkadaşını darp edip, aracını kasten hasara uğratan Fatih Tuğrul, şikayet üzerine tutuklandı.

   Ciddi darp ve kasti hasar suçlarından methaldar olan Fatih Tuğrul, işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere, 2 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Polis, zanlının, kendisine tebliğ edilen yazılı dava tebliğlerini reddettiğini söyledi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde dün görüşülen teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Mehmet Uyguner’i tanık kürsüsüne, yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Mehmet Uyguner, zanlının, kasti hasar ve ciddi darp suçlarından methaldar oluğunu söyledi ve meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

   Mehmet Uyguner, 25 Mayıs 2020’de, saat 22.50’de Gazimağusa’da, kendisinden ayrılıp başka bir kişiyle görüştüğü gerekçesiyle, Palm Beach’te bir işyeri önünde, adı edileni kollarından, iki eliyle tutup sıkarak, ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

   Uyguner, zanlının, olay yerinden aracıyla ayrılan müştekinin, aracıyla peşine düşüp, bir cadde üzerinde müştekiye ait aracın sağ ön kısmına, kendi aracıyla kasten ve kanunsuz olarak vurup kasti hasara uğrattıktan sonra olay yerinden kaçtığını anlattı.

   Şikayet üzerine Gazimağusa’da tespit edip, derdest emri gereği tutukladığı zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını anlatan tanık polis, yazılı dava tebliğini reddeden KKTC vatandaşı zanlının, ileride yargılanmasını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, 2 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Kıdemli Yargıç Güzeler ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75