Darp ve cinsel saldırıya 12 yıl hapislik

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, 17 yaşındaki kızı evine kadar takip edip, apartman boşluğunda darp edip, tecavüzde bulunan eski Rus Polis Müfettişi Alexander Satlaev hakkındaki kararını açıkladı

Darp ve cinsel saldırıya 12 yıl hapislik
banner99

Girne’de 2019 yılında, 17 yaşındaki kızı darp edip, tecavüzde bulunan eski Rus Polis Müfettişi Alexander Satlaev hakkındaki dava dün karara bağlandı.  

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık, darp ve cinsel saldırı suçlarından 12 yıl hapse mahkûm edildi.


Başkan Füsun Cemaller, Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Şevket Gazi’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada savcı Emine Taşkın hazır bulundu.


banner134
Dava kararını Başkan Cemaller açıkladı.


Cemaller, sanığın Girne’de 2019 yılı Ağustos ayı içerisinde bir apartman boşluğunda yakaladığı 17 yaşındaki kızı darp edip, cinsel tecavüzde bulunduğunu belirtti.


Olayın sabaha karşı saat 06.30 sıralarında gerçekleştiğini kaydeden Cemaller, bir otelde çalışan genç kızın işten çıkıp eve gittiği süre boyunca sanık tarafından takip edildiğini açıkladı. Cemaller, genç kızı takip eden sanığın, kızı yaşadığı apartman boşluğunda yakalayıp darp edip cinsel tecavüzde bulunduğunu belirtti.


Kızın apartman sakinleri tarafından yarı çıplak ve çığlık atar bir vaziyette görüldüğünü, ambulansla hastaneye kaldırıldığını kaydeden Cemaller, yaşadığı travmadan dolayı bir süre hafıza kaybı yaşadığını söyledi.


Cemaller, daha önce gece vakitleri dahi rahatlıkla gezilebilen bir ülkede gündüz vakti böyle bir olayın yaşanmasının tüyler ürpertici olduğunu ifade etti. Başkan Cemaller, meselenin ciddiyetine vurgu yaparak bu tür toplumda infial yaratan suçlara karşı ciddi caydırıcı ceza verilmesi gerektiğini belirterek, tüm olguları değerlendirdiklerini ve sanığı işlemiş olduğu suçtan ötürü 12 yıl hapse mahkûm ettiklerini açıkladı. (Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75