Dava sonuçlanana kadar mesleğe devam edecek

banner37

Barolar Birliği Disiplin Kurulu tarafından 6 ay görevinden men edilen avukat Feza Güzeloğlu, Yüksek İdare Mahkemesi’ne yaptığı başvurudan olumlu sonuç aldı

Dava sonuçlanana kadar mesleğe devam edecek
banner99

Emine UYSAL

Lefke’de “Ezanın hoparlörle okutulmaması” için açtığı davayla gündem olan avukat Feza Güzeloğlu’nun, meslektaşları hakkında “kötü”, “yakışıksız”, “küçük düşürücü” ve “aşağılayıcı” beyanlarda bulunmaktan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Disiplin Kurulu’nda yargılanıp, 6 ay avukatlık mesleğini icra etmekten men edilmesiyle ilgili karar, Yüksek İdare Mahkemesi tarafından, asıl dava sonuçlanıncaya kadar askıya alındı.

Feza Güzeloğlu, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta bir avukatın uyuşturucudan kurtarılması için bir etkinlikte paraların harcandığını, yine bir meslektaşının da toplanan aidatları otel ve restoranlarda harcadığına ilişkin paylaşımlarda bulunmaktan, Barolar Birliği Disiplin Kurulu’nda yargılanmıştı.

banner134
Avukat Feza Güzeloğlu, Avukatlar Yasası ve Avukatlar İcrai Etiket Tüzüğü’ne aykırı olarak, meslektaşları hakkında kötü, yakışıksız, küçük düşürücü ve aşağılayıcı beyanlarda bulunmaktan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Disiplin Kurulu’nda yargılanmış ve 6 ay avukatlık mesleğini icra etmekten men edilmişti.

Karara itiraz eden avukat Güzeloğlu, Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurmuştu.

Güzeloğlu’nun bu başvurusu dün Yüksek İdare Mahkemesi’nde Yargıç Tanju Öncül’ün huzurunda görüşüldü ve davada, Kıbrıs Türk Barolar Birliği Disiplin Kurulu adına avukat Ergin Ulunay ve avukat Feza Güzeloğlu hazır bulundu.

Yargıç Tanju Öncül, Feza Güzeloğlu aleyhine 6 ay meslekten men edilmesi kararını, asıl dava sonuçlanıncaya değin askıya alınmasına karar verdi.

Güzeloğlu, dava sonuçlanıncaya kadar, avukatlık yapabilecek ve davayı kaybetmesi durumunda 6 ay meslekten men edilecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75