banner6

Davanın esası görüşülecek

banner37

Polis Okulu Müdür Vekilliği’nden, Gazimağusa Polis Müdür Yardımcılığı’na çıkarılan naklinin durdurulması için YİM’de dava açan Bekir Abatay’ın davasında ‘ara emri talebi’ geri çekildi, dava 6 Aralık’a ertelendi

Davanın esası görüşülecek
banner99

Emine UYSAL

Polis Hizmetleri Komisyonu tarafından, Polis Okulu Müdür Vekilliği’nden, Gazimağusa Polis Müdür Yardımcılığı’na nakledilen ve naklin durdurulması için YİM’de dava açan Bekir Abatay’ın davası, dün yine görüşüldü.

Yüksek İdare Mahkemesi’nde (YİM) Tanju Öncül’ün huzurunda görüşülen dünkü davada, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı İlter Koyuncuoğlu, Bekir Abatay ve avukat Boysan Boysa hazır bulundu.

banner134

Davada, Avukat Boysan Boysa, yürütmenin durdurulması için ara emri talebini geri çektiklerini ve savcılıkla davanın esasının görüşülmesi için uzlaştıklarını beyan etti.

Boyra, bunun davayı olağanüstü hızlandıracağını ve davanın esasını dinlemek adına bu kararı aldıklarını belirtti. Savcı İlter Koyuncuoğlu, müdafaasını hazırlayıp, 6 Aralık’ta davanın duruşmasına hazır olacağını beyan etti.

Tanju Öncül, davayı dinlemeye hazır olduğunu belirtip, tarafların beyanı üzerine davayı 6 Aralık’a erteledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104