banner6

'Dayak ve işkenceyle ifade aldılar'

banner37

Tasarruflarında 6 tane uyuşturucu içerikli hap bulunan ancak adaya 150 hap getirdikleri ve çoğunu sattıkları ileri sürülen Hakan Erkoç ile Mustafa Kemal Öztrak, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

'Dayak ve işkenceyle ifade aldılar'
banner151 banner143

Emine UYSAL

Ülkemize yeni giriş yapan ve tasarruflarında 6 adet uyuşturucu hap bulunan ancak 150 hap getirip sattıkları iddia edilen Hakan Erkoç ile Mustafa Kemal Öztrak, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Mahkemede söz alan iki zanlı da poliste dayak ve işkenceye maruz kaldığını iddia etti. Zanlılardan Mustafa Kemal Öztrak, “Tırnaklarımı çekin, beni denize atın ama cezaevine değil ülkeme yollayın” diye mahkemeye yalvardı ancak yine de cezaevine gitmekten kurtulamadı.

Ülkeye sahte kimlikle giriş yaptığı da belirlenen Hakan Erkoç’un Türkiye’de işlediği cinayet suçu nedeniyle kaçtığı ileri sürüldü.

Haklarındaki polis soruşturması tamamlanan iki zanlı dün teminata bağlanılmak üzere Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzuruna çıkarıldı. Savcı Aysın Bilgin, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam’ı tanık olarak dinletti.

Karam, 31 Ocak’ta zanlı Hakan Erkoç’un tasarrufunda 6 adet uyuşturucu hap bulunduğunu belirterek, yapılan soruşturmada, yanında bulunan zanlı 2 Mustafa Kemal Öztrak’ın 26 Ocak’ta ülkeye gelirken beraberinde 150 adet hap getirdiğinin belirlendiğini söyledi.

Zanlı Hakan Erkoç’un da 19 Ocak’ta Ahmet Şanverdi adına düzenlenmiş sahte kimlikle ülkeye giriş yaptığının belirlendiğini anlatan Karam, ülkede yasal statüleri olmayan zanlıların tutuklu yargılanmalarını talep etti.

“Dayak ve işkenceyle ifade aldılar”

Mahkemede söz alan zanlı Hakan Erkoç, “Yeminle, Mustafa’dan 15 adet hap getirmesini istedim. Sağ olsun o da 15 hap getirdi. Hapları içtik. Dayak ve işkenceyle ifade aldılar. Türkiye’de arandığım için kimliği sahteledim. Satıcı değilim. Türkiye’de içici olduğum için tedavi oluyordum” dedi.

Zanlı Mustafa Kemal Öztrak ise, “Hamile olan eşimle kavgalıydık. Kafa dağıtmaya geldim. Psikolojim bozuktu. 15 adet hap getirdim. Eşim riskli bir hamilelik geçiriyor, kirayı ödemezsem sokakta kalacak. Perişan olacak. Poliste dövülmem sorun değil, tırnaklarımı çekin, beni gerekirse denize atın ama cezaevi yerine Türkiye’ye yollayın. Vicdanınıza sığınıyorum” ifadelerini kullandı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, iki zanlının da üç ayı aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 10:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104