Dedektör köpekten kaçamadılar

banner37

Ercan Havaalanı’ndan yaklaşık 30 gram hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle adaya giriş yapan Mohammad Jaradat ve Ahmed Alsawaftah, tutuklandı

banner87
Dedektör köpekten kaçamadılar
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Ercan Havaalanı’ndan yaklaşık 30 gram hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddeyle adaya giriş yapan Mohammad Jaradat ile Ahmed Alsawaftah, dedektör köpekten kaçamadı.

‘Kanunsuz Uyuşturucu Madde İthal ve Tasarrufu’ suçlamasıyla tutuklanan zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen dünkü davada İddia Makamı adına Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz tanık olarak dinletildi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, zanlıların 3 Mayıs’ta saat 22.15 sıralarında, Ercan Havaalanı’ndan ülkemize turist olarak giriş yapmak istedikleri esnada, dedektör köpeğin zanlı Ahmed Alsawaftah’ın tasarrufunda bulunan çantaya tepki vermesi üzerine arandıklarını söyledi.

Çantada yapılan aramada yaklaşık 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulduklarını belirten Ramiz, söz konusu maddenin emare olarak alındığını dile getirdi.

Polis memuru Ramiz, zanlı Ahmed Alsawaftah’ın söz konusu maddeyi zanlı Mohammad Jaradat ile birlikte aldığını itiraf ettiğini, bunun üzerine diğer zanlının da tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ve zanlıların vermiş oldukları ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini söyleyen Ramiz, zanlıların ilk etapta 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.

Yargıç Hale Dağlı, soruşturma salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108