banner6

Define işini hobi olarak yapıyorum

banner37

Dipkarpaz’da Ayfilon bölgesinde eski eser arayan ve araçlarında eski eser olduğuna inanılan heykel tespit edilen Gül İkinci ve Murat Özkan tutuklandı. Zanlı Özkan’ın polise verdiği ifade ise ilginç:

Define işini hobi olarak yapıyorum
banner150 banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Dipkarpaz’da Ayfilion Bölgesi’nde eski eser aradıkları sırada polis tarafından suçüstü tespit edilen Gül İkinci ve Murat Özkan tutuklandı.

Polise ifade veren zanlı Murat Özkan’ın Türkiye’de define işini hobi olarak yaptığını, KKTC’ye gelirken de yanında demir çubukları getirdiğini ve zanlı Gül İkinci ile define aramaya başladıklarını itiraf ettiği belirtildi.

İskele’de mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine üçer günlük soruşturma maksatlı tutukluluk emri alındı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Dipkarpaz Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Hüseyin Eğitmen’i tanık olarak dinletti.

Arabada kadın motifli heykel bulundu

Tanık polis, 8 Aralık 2016 tarihinde zanlıların KF 843 plakalı araçla Dipkarpaz’da Ayfilion Bölgesi’ne gidip izinsiz kazı yaptıkları sırada suçüstü yakalandıklarını söyledi.

Polis memuru, zanlılar ve kullanımlarındaki aracın Dipkarpaz Polis Karakolu’na götürüldüğünü ve konu araçta yapılan aramada sürücü koltuğunun altında 22 santim uzunluğunda, 4 santim genişliğinde eski çağlara ait olduğu düşünülen kadın motifli heykel tespit edildiğini kaydetti.

Kazma, kürek, eldiven emare alındı

Zanlı Gül İkinci’nin söz konusu heykeli arabada unuttuğunu ve eski eser olmadığını iddia ettiğini anlatan tahkikat memuru, zanlı Murat Özkan’ın ise Türkiye’de define işini hobi olarak yaptığını, KKTC’ye gelirken de yanında demir çubukları getirdiğini ve zanlı Gül İkinci ile define aramaya başladıklarını itiraf ettiğini bildirdi.

Tanık polis, olay yerinde kazma, kürek, eldiven, demir çubuk ve metre ölçerin bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis memuru, meseleyle ilgili olarak aranan emareler ve alınması gereken ifadeler olduğuna dikkat çekerek mahkemeden zanlıların üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Umut İnan zanlıların soruşturma maksatlı üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2016, 09:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110