Demir sopalarla darp ettiler

Aralarında husumet bulunan T.S. isimli şahsı ciddi şekilde darp eden ve aracına hasar veren Ümit Sağlam  tutuklanırken, suç ortağı Ö.K. ise kayıplara karıştı

Demir sopalarla darp ettiler

Ahmet VAMIK

Girne’de 2 Eylül tarihinde günün ilk saatlerinde meydana gelen yaralama ve ciddi darp meselesiyle ilgili olarak aranan Ümit Sağlam isimli zanlı, önceki gün Girne’de tespit edilerek tutuklandı.

Zanlı Ümit Sağlam, dün Girne’de yargıç huzuruna çıkarılırken, suç ortağı olarak aranan Ö.K.’nin ise halen kayıp olduğu öğrenildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhinde soruşturma maksatlı 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

Zanlı Ümit Sağlam’ın 2 Eylül günü saat 04.20 sıralarında Girne’de meydana gelen “Yaralama”, “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp” ve “Tecavüz-i Alet Taşımak” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlının önceki gün Girne’de tespit edilerek gözaltına alındığını açıkladı.

Çamlıbelli, zanlının, halen aranmakta olan suç ortağı Ö.K. ile birlikte tasarruflarında bulunan, uç kısımlarında cam olan 2 adet demir masa ayağı ile, aralarında geçmişten husumet bulunan T.S.’nin yüzüne ve kafasına vurarak müştekiyi ciddi şekilde darp ettiklerini ifade etti.

Müştekinin yanağında, kaşının üzerinde, elinde ve bel kısmında kesikler oluşmasına neden olan zanlıların, tasarruflarında bulunan demir masa ayakları ile T.U.’ya ait salon aracın ön camını kırdıklarını da dile getiren polis memuru Kader Çamlıbelli, gönüllü ifade vererek suçunu ve söz konusu suçu Ö.K. ile birlikte işlediğini itiraf eden zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın halen devam ettiğini belirtti.

“Suç ortağı kayıp”

Meseleyle bağlantısı bulunan Ö.K. isimli zanlının halen aranmakta olduğunu vurgulayan Çamlıbelli, serbest kalması halinde yürütülen soruşturmaya ve aranan şahsa etki etme olasılığı yüksek olan Ümit Sağlam’ın tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlının 1 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER