banner6

Demir sopayla kafesleri parçaladı

banner37

Lefkoşa’da sabah saat 03.00’te kapısını kırıp girdiği binadaki horoz ve kuş kafeslerine zarar veren J.C., 2 gün poliste tutuklu kalacak

Demir sopayla kafesleri parçaladı
banner151

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da demir sopayla M.C.’ye ait binanın alüminyum kapısının camlarını kırarak içeriye giren, daha sonra içerideki horoz ve kuş kafeslerini zarara uğratan zanlı J.C. tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlının olay esnasında kullandığı 106.5 cm uzunluğundaki demir sopanın evde bulunduğunu dile getirerek, soruşturma kapsamında olay yerinin inceleneceğini, hasar tespitinin yapılacağını ve kamera kayıtlarının inceleneceğini vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, zanlı J.C.’nin  “Bina açma” ,”Kasti hasar”, “Mülke tecavüz” ve “Tecavüzkâr alet taşıma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Ergüleç, zanlının 7 Ocak 2022 tarihinde saat 03.00 raddelerinde, Lefkoşa’da M.C.’ye ait binaya bir suç işlemek amacıyla girdiğini belirterek, zanlının tasarrufundaki tecavüzkar alet olan 106.5 cm boyundaki demir sopayla alüminyum sürme kapı camlarını kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğrattığını ve daha sonra bina içerisine girerek mülke tecavüz suçunu işlediğini kaydetti.

Zanlının içeride bulunan horoz ve kuş kafeslerini kırarak hasara uğratıp açılmalarını sağladığını ve aynı yerden çıkış yaptığını dile getiren Ergüleç, olay yerinde bulunan 106.5 cm boyundaki demir sopanın ise emare olarak alındığını ifade etti.

Ergüleç, zanlının derdest emri gereği tutuklandığına işaret ederek, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Soruşturma kapsamında olay yerinin inceleneceğini, hasar tespitinin yapılacağını ve kamera kayıtlarının inceleneceğini vurgulayan Ergüleç, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Vedia B. Barkın, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110