Demirbüken'in 9 yıl hapis cezası onandı

banner37

Babasıyla tartıştığı için evden kaçan 15 yaşındaki kız çocuğunu kandırarak götürdüğü ilkokulda tecavüz eden ve 9 yıl hapis cezasına çarptırılan Hakan Demirbüken’in istinaf talebi reddedildi

Demirbüken'in 9 yıl hapis cezası onandı

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa'nın Ortaköy bölgesinde iki yıl önce yolda yürüyen 15 yaşındaki kız çocuğunu zorla saçlarından çekerek, bir ilkokula götürüp tecavüz eden ve 9 yıl hapis cezasına çarptırılan 22 yaşındaki Hakan Demirbüken’in istinaf talebi reddedildi.

Hakan Demirbüken, “Ceza süresinin düşürülmesi”, savcılık ise “Cezanın artırılması” için istinafa başvurmuştu.

Yargıtay Ceza olarak oturum yapan Ahmet Kalkan’ın başkanlığında, Bertan Özerdağ ve Peri Hakkı’dan oluşan Yüksek Mahkeme heyetinin huzurundaki davada KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Ahmet Varol ve sanığın avukatı Muhabbet Mevsimler hazır bulundu.

Heyet, istinaf talebini reddedip, 9 yıl cezanın onanmasına karar verdiklerini açıkladı.

22 yaşındaki Hakan Demirbüken,10 Temmuz 2016 tarihinde, 04.00 ile 05.10 saatleri arasında, Bedrettin Demirel Caddesi’nde yaya olarak yürüyen 15 yaşındaki S. K.’yi konuşmak vaadiyle kandırıp, akabinde zorla ve tehdit ile Ortaköy’de bir ilkokula götürüp, rızası olmadan, tehdit yolu ile cinsel tecavüzde bulunmuştu.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “Şiddet kullanma tehdidi”, “Zorla alıkoyma”, “Cinsel saldırı”, “Çocuğun cinsel istismarı”  ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla itham edilen Hakan Demirbüken, suçlamaları kabul etmişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER