banner6

Demirkapı ile Koç tutuklu yargılanacak

banner37

Vatandaşların ‘anayolda yürüyen şüpheli bir şahıs var’ ihbarıyla, kullanımındaki araçta 55 gram sentetik cannabinoid bulunan İsmail Demirkapı ile arkadaşı Engin Koç yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Demirkapı ile Koç tutuklu yargılanacak
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa-Demirhan anayolu üzerinde vatandaşların ‘anayolda yürüyen şüpheli bir şahıs var’ ihbarı üzerine kullanımındaki araçta 55 gram sentetik cannabinoid bulunarak tutuklanan İsmail Demirkapı ile arkadaşı Engin Koç’un tutuklu yargılanmasına karar verildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, teminata bağlanılmak üzere dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karam, zanlının Lefkoşa-Demirhan Anayolu üzerinde 1 Eylül 2017 tarihinde saat 18.45 sıralarında zanlının MR 186 plakalı aracında bir adet ucu yanık, içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara ile naylon paket içerisinde 55 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını anımsattı. 

Polis çavuşu Erkan Karam, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı İsmail Demirkapı’nın, zanlı Engin Koç ile birlikte aralarında anlaşıp, ortak para ile Güney Kıbrıs’ta bir şahısla irtibata geçip, maddeyi ithal ettiklerini ve bir kısmını birlikte içtiklerinin belirlendiğini kaydetti.

“Uyuşturucuyu güneyden kuzeye attılar”

Polis çavuşu Erkan Karam, iki zanlının ararlında anlaşarak Güney Kıbrıs’ta ismi tespit edilen bir şahıstan sipariş ettiklerini ve Yiğitler Burcu’ndaki tellerden kuzeye atılmak suretiyle zanlılara ulaştırdığını anlattı.

Karam, her iki zanlının da ifadesinin örtüştüğüne vurgu yapıp, zanlıların itham edildiği “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçunu kabul ettiklerini kaydetti.

Zanlı İsmail Demirkapı’nın TC, çeşitli suçlardan sabıkaları olan zanlı Engin Koç’un ise çift vatandaşlığı olduğunu belirten Karam, yargılanmaktan kaçma ihtimali olan iki zanlının da tutuklu yargılanmasını talep etti.

Zanlı İsmail Demirkapı’nın avukatı Sinem Saadetoğlu, müvekkilinin tutuklu yargılanmasına itiraz edip, zanlıyla birlikte üç tanık dinletti.

Zanlı Demirkapı, 9 yaşındaki kızının tüm ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını belirtip, teminatla serbest kalmayı talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, duruşma neticesinde suçun ciddiyetine vurgu yapıp, her iki zanlının da bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104