banner6

Denetimli serbestlik şansı tanınmadı

banner37

15 gram hintkeneviri ve hassas terazi ile yakalanan Abdulkadir Bozoğlan suçlu bulundu ve uyuşturucu sabıkasının olması aleyhine oldu

Denetimli serbestlik şansı tanınmadı
banner99

10 AY HAPİSLİK… Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, sanığa, oybirliği ile 10 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, Bozoğlan’ın, denetimli serbestlik talebini de reddetti

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 15 gram hintkeneviri ve hassas terazi ile yakalanan ayrıca uyuşturucudan sabıkası olan Abdulkadir Bozoğlan’ın denetimli serbestlik talebi reddedildi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanığa, oybirliği ile 10 ay hapis cezası verdi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Hintkeneviri alma ve tasarruf” suçlamalarıyla itham edilen Bozoğlan, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanığın avukatı hazır bulundu.

banner134

Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Katip, sanığın işlediği uyuşturucu madde ithal etme suçunun çok ciddi, vahim ve uzun süreli hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı.

Uyuşturucu suçlarının ciddi huzursuzluk yarattığına dikkat çeken Katip, uyuşturucunun toplumda özellikle de gençler arasında okullara kadar yaygınlaştığına işaret etti.

Bu tür yaygın suçlara karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yapan Katip, sanığın, 15 gram ağırlığında uyuşturucu tasarruf etmesi ve benzeri sabıkası oluşunu aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, sanığa oybirliği ile 10 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88