banner6

Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlananlar, cezaevine gönderildi

banner37

Az miktarda bonzai ile yakalanan Serhat Atay, Mehmet Aytun ve Muhammet Dindar, teminat duruşmasına çıkarıldı

Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlananlar, cezaevine gönderildi
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonlarda az miktarda bonzai ile yakalanan Serhat Atay, Mehmet Aytun ve Muhammet Dindar, dün sabah teminat duruşmasına çıkarıldı.

Serhat Atay, teminatla serbest bırakılırken, yakın zamanda Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanan Mehmet Aytun ve Muhammet Dindar, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Serhat Atay, Mehmet Aytun ve Muhammet Dindar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Ali Gürkut’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gürkut, 15 Ocak’ta başlayan soruşturma kapsamında Serhat Atay’a “Yarım gram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf” suçundan dava getirildiğini söyledi.

Gürkut, Mehmet Aytun’un aleyhine “4 gram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf”, “Yarım gram uyuşturucu madde verme” ve KKTC’de izinsiz ikamet etme” suçlarından aleyhine dava okunduğunu belirtti.

Polis çavuşu Ali Gürkut, zanlı Muhammet Dindar’ın aleyhine ise “4 gram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf,” suçlarından dava getirildiğini kaydetti.

Gürkut, zanlı Mehmet Aytun ve Muhammet Dindar’ın Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlandığına vurgu yaptı.

Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Gürkut, Serhat Atay’ın tutuksuz, Mehmet Aytun ve Muhammet Dindar’ın ise tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlı Serhat Atay’ın yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, bir kefilin 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Reynar, diğer iki zanlının ise 45 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104