banner6

Denetimli Serbestlik'ten yararlanmıştı

banner37

Pile’de aracı içerisinde uyuşturucu etkisiyle kendinden geçmiş halde bulunan Mehmet Altıntaş, cezaevine gönderildi

Denetimli Serbestlik'ten yararlanmıştı
banner150

banner150

banner99

Sedef BOŞNAK

Polis tarafından Pile’de aracı içerisinde uyuşturucu etkisiyle kendinden geçmiş halde bulunan Mehmet Altıntaş hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı ve dün teminata bağlandı.

Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanarak serbest kaldıktan sonra, yine aynı suçu işleyip, yasa dışı yolla geçtiği Güney Kıbrıs’ta da polise yakalanan Mehmet Altıntaş, 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevinde kalacak.

Dünkü duruşmada, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mahir Türe, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Çaltılı’nın sorularını yanıtladı.

Tanık polis Mahir Türe, zanlıyı, 26 Temmuz 2017 tarihinde aracı içerisinde kendisinden geçmiş vaziyette bulduklarını belirterek, araç içerisinde yaptıkları aramada foil kağıdına sarılı 100 gram ağırlığında sentetik canabionid türü uyuşturucu maddeyi ve içilmiş yarım sigarayı bularak emare aldığını anımsattı.

Mahir Türe, zanlı aleyhine başlattığı soruşturmayı tamamladığını belirterek, davaları görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla, cezaevine gönderilmesini talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve benzer suç işleyen zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104