Deniz bebeğin durumu ciddiyetini koruyor

banner37

Direksiyon hakimiyetini kaybettiği kiralık araçla önceki gün bebek arabasına çarparak 18 aylık bebeğin ağır yaralanmasına sebep olan Nnamdi Elvis Ekwe, dün mahkemeye çıkarıldı, hakkında 3 gün tutukluluk alındı

Deniz bebeğin durumu  ciddiyetini koruyor
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

“ÇOCUK YOĞUN BAKIMINDA TUTULUYOR”… Zanlı Nnamdi Elvis Ekwe’nin aracıyla çarparak ağır yaralanmasına sebep olduğu 18 aylık Deniz Güçlü’nün beyin kanaması teşhisiyle halen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Servisi’nde tutulduğunu ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirten polis, kazada yaralanan bakıcı Dilek Hatay Bayraktaroğlu’nun ise taburcu edildiğini açıkladı.

Lefkoşa’da önceki gün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kiralık araçla bebek arabasına çarparak 18 aylık Deniz Güçlü isimli bebeğin ağır yaralanmasına neden olan zanlı Nnamdi Elvis Ekwe, dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

Mahkemede, meselenin olgularını aktaran polis, 18 aylık bebeğin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ve çocuğun sağlık durumuna göre soruşturmanın seyrinin de değişebileceğini belirtti ve aynı kazada yaralanan bakıcı Dilek Hatay Bayraktaroğlu’nun ise hastaneden taburcu edildiğini söyledi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tahkikat Şubesi’nde görev yapan polis memuru Nuri Hundal, zanlı Nnamdi Elvis Ekwe’nin “dikkatsiz sürüş” suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Hundal, zanlının 30 Aralık 2020 tarihinde ve saat 11.10 raddelerinde Lefkoşa’da Atatürk Caddesi boyunca yönetimindeki ZRK 694 plakalı salon aracıyla çift şeritli yolda seyrettiğini dile getirerek, zanlının Capital Bank’ın önüne geldiği sırada aynı yöne doğru yürüyen Dilek Hatay Bayraktaroğlu’na ve sürdüğü bebek arabasına çarptığını kaydetti.

Çarpmanın etkisiyle bebek arabasının, savrularak önce yolun solundaki kaldırım üzerinde park halinde duran Celal Songur’a ait KS 327 plakalı Jeep araca, daha sonra ise yine yolun solundaki kaldırımın üzerinde park edilmiş Asenya Arhun’a ait RE 800 plakalı Jeep araca çarptığını dile getiren Hundal, kaza sonucu yaralanan Dilek Hatay Bayraktaroğlu’nun Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alınmasının ardından taburcu olduğunu, ciddi şekilde yaralanan 18 aylık bebek Deniz Güçlü’nün ise beyin kanaması geçirmesi sebebiyle çocuk yoğun bakım servisinde müşahede altında tutulduğunu bildirdi.

Zanlının suçüstü gereği tutuklandığına işaret eden Hundal, bebeğin sağlık durumuna göre suçun nevi ve niteliğinin de değişiklik gösterebileceğini ifade etti.

Hundal, tahkikatın henüz tamamlanmadığını, alınması gereken ifadelerin ve temin edilmesi gereken kamera görüntülerinin söz konusu olduğunu kaydederek, zanlının serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz etki edebileceğini, bu nedenle zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75