Depoyu soydular

banner37

Bafra’da, bir depodan çok sayıda konfeksiyon ve ayakkabı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan 6 kişi, dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 1 günlük tutukluluk emri alındı

Depoyu soydular
banner90
banner8

AYAKKABI, ÇANTA, CÜZDAN, ELBİSE TAKIMLARI, NE VARSA ALDILAR… Ökkeş Tosun’a ait depodan çeşitli markalarda, 252 çift ayakkabı, 353 bayan el çantası, 64 cüzdan ve 791 çocuk takımı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Muharrem Sarp (22), Barış Toprak (24), Oğuzhan Gidik (26), Burak Bal (25), Mehmet Yastı (38) ve Hasan Savaş Bal (56), dün mahkeme huzuruna çıkarıldı

   Bafra’da, Ökkeş Tosun’a ait depodan çeşitli markalarda, 252 çift ayakkabı, 353 bayan el çantası, 64 cüzdan ve 791 çocuk takımı çaldığı düşünülen 6 kişi tutuklandı.
   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, 31 Mayıs- 1 Haziran tarihlerinde meydana gelen olayın, polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen 6 kişinin tutuklandığı belirtildi.

   Zanlılar dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
   Mahkemede söz alan Ziyamet Polis Karakolu’nda görevli tahkikat memuru Hasan Özgüç, Muharrem Sarp (22), Barış Toprak(24), Oğuzhan Gidik (26), Burak Bal (25), Mehmet Yastı (38) ve Hasan Savaş Bal’ın (56), olayın zanlıları olarak tutuklandığını anlattı.

   Özgüç, 2020 yılı mayıs ayı içerisinde, Bafra Kooperatifi’ne ait ancak Bafra’da sakin Ökkeş Tosun’un kirasında bulunan ambarın açılarak, içerisinden 353 adet bayan el çantası, 252 çift erkek ve bayan ayakkabı, 791 adet çocuk ve elbise takımı, 64 adet erkek- bayan cüzdanının,  28 koli halinde sirkat edildiğini belirtti.

   Çalınan eşyaların araçla Bafra Turizm bölgesinde bulunan Sahil Market’in deposuna, ardından da Pamuklu’daki bir ikametgaha taşındığına işaret eden polis memuru, bu eşyaların burada bir hafta kaldığını ifade etti.

   Polis memuru, çalıntı eşyaların daha sonra traktörün arkasındaki römorka yüklenip üzerine de saman çuvallarının yerleştirildiğini ve Gazimağusa’ya nakledildiğini kaydetti.

   Alınan ihbar üzerine zanlıların 23 Temmuz’da emarelerle birlikte tespit edilerek tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiklerini belirten polis memuru, mahkemeden tutukluluk talep etti.

   İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun da zanlıların poliste 1 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75