‘Derbederlikten’ tutuklandı

banner37

Girne’de Kordonboyu Caddesi üzerinde yapılan asayiş denetimleri sırasında bankta uyurken görülen ve ne belirli bir adresi ne de bir geçim kaynağı bulunan Tufan Özcan’ın başı yasalarla dertte

banner87
‘Derbederlikten’ tutuklandı
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de Kordonboyu Caddesi’nde yapılan asayiş denetimleri sırasında bankta uyurken tespit edilen derbeder zanlı Tufan Özcan, tutuklanarak dün sabah mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özmüezzin, zanlının “Derbederlik” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Girne’de Kordonboyu Caddesi üzerinde önceki akşam saat 23.00 raddelerinde yapılan asayiş denetimleri neticesinde, parkta uyurken tespit edilen zanlının belirli bir ikamet yerinin olmadığı ve nasıl geçindiğinin tespit edilememesinden ötürü tutuklandığını kaydeden Özmüezzin, zanlının ülkeye iki gün önce turist statüsünde geldiğini ifade etti.

Zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın henüz yeni olduğunu söyleyen polis,  soruşturmanın selameti açısından zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Seran Bensen, soruşturmanın yeni başladığını göz önünde bulundurarak zanlının 3 gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Carsi
Carsi - 9 ay Önce

Suc onun derbeder olmasimi yoksa onu bi kac gun once ulkeye derbeder bi sekilde alan devletinmi. Ha mandira kapisi ha kktc kapisi.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108