banner6

Devriyede rastlanan kaçak turist ihraç ediliyor

banner37

Turist olarak 6 yıl önce ülkemize gelen ve söz konusu tarihten beridir ülkemizde kaçak olarak yaşadığı ortaya çıkan Halil Kılıç, ihraç edilecek

Devriyede rastlanan kaçak turist ihraç ediliyor
banner151

Ahmet VAMIK
   Turist olarak 6 yıl önce ülkemize gelen ve söz konusu tarihten beridir ülkemizde kaçak olarak yaşadığı ortaya çıkan Halil Kılıç, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
   Lapta’da önceki gece devriye gezen polis ekibinin şüphesini çeken zanlı Halil Kılıç, polise kimliğini ibraz edemedi. Yapılan muhaceret kontrolü neticesinde zanlının ülkeye 6 yıl önce turist olarak giriş yaptığı tespit edildi.
   Aleyhindeki soruşturma tamamlanan zanlı, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı ve hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Polise kimliğini beyan edemedi
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Bayram Albayrak’ı tanık olarak dinletti.
Zanlı Halil Kılıç’ın “KKTC’de İkamet İzinsiz” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Bayram Albayrak, zanlının önceki gece Lapta bölgesinde devriye gezen polis ekibi tarafından kimlik sorgusuna tabi tutulduğunu söyledi.
Yapılan muhaceret kontrolünde zanlı Kılıç’ın ülkede 6 yıldır kaçak olarak yaşadığının tespit edildiğini ifade eden Albayrak, zanlı aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını dile getirerek, ülkede yasal statüsü bulunmayan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. 
Yargıç Meltem Dündar, zanlının “KKTC’de ikamet izinsiz” suçundan yakalandığına dikkat çekerek, ülkeden ihraç işlemlerinin yapılabilmesi için Halil Kılıç’ın 10 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 08:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110