banner6

Diğer maskeli aranıyor

banner37

Yeniboğaziçi’nde, Gökhan Karip’i ciddi şekilde darp eden maskeli iki kişiden biri olan Civan Avcı tutuklandı

Diğer maskeli aranıyor
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Yeniboğaziçi’nde, sopa ve elleriyle, sosyal paylaşım sitesinde arkadaşlarını rahatsız ettiği gerekçesiyle, “sünnet partisi var, gel” diyerek kandırıp bir restoranın park yerine çağırdıkları Gökhan Karip’i ciddi şekilde darp eden maskeli iki kişiden biri tutuklandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Civan Avcı, dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia

Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak meseleyle ilgili bilgi vermesi için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Kemal Onbaşı’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Kemal Onbaşı, 7 Ekim 2017’de, saat 17.30’da, Yeniboğaziçi’ndeki Marinero Restoran’ın park yerinde meydana gelen darp olayının olgularını mahkemeye aktardı.

Kemal Onbaşı, zanlı Civan Avcı’nın beraberindeki erkek bir şahısla, sosyal paylaşım sitesinde arkadaşlarını rahatsız ettiği gerekçesiyle, müşteki Gökhan Karip’i, olay yerine çağırdıktan sonra, maske takıp, tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurdukları 67 santim uzunluğundaki, tecavüzkâr alet olan sopanın yanı sıra elleri ve ayaklarıyla ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Yaptığı araştırma ve soruşturma sonucu, Gökhan Karip’i koluna ve vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle, ciddi şekilde darp eden iki kişiden birinin Civan Avcı olduğunu belirlediğini kaydeden Onbaşı, zanlıyı Gazimağusa’da tespit ederek tutukladığını anlattı.

Zanlının polise iki kez gönüllü ifade verdiğini dile getiren tanık polis, Avcı’nın ilk ifadesinde suçu işlediği şahsın Yasin Kapkın olduğunu belirttiğini, ancak, olaya karıştığı iddia edilen Yasin Kapkın’ın, yaptığı araştırma sonucu, 7 Ağustos 2017’de ülkeden çıkış yapıp, bir daha dönmediğini tespit ettiğini dile getirdi.

Bunun üzerine, zanlının, ikinci bir ifade vererek başka bir şahsın ismini verdiğini anlatan tanık polis, tahkikatını salimen tamamlayabilmek, aradığı şahsı bulabilmek için ve zanlının beyanlarını teyit edebilmek için

mahkemeden süre istedi.

Yargıç, tahkikatın selameti açısından zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 11:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104