Diğer tecavüz davalarını kabul edip etmeyeceği netleşmedi

banner37

İnternette tanıştığı dört kadına farklı tarihlerde tecavüz etmekle suçlanan ve aleyhindeki davalardan biri karara kaldığı gün firar eden ancak birkaç saat içinde yakalanan Mürsel Aydın’ın davası ileri bir tarihe ertelendi

Diğer tecavüz davalarını kabul edip etmeyeceği netleşmedi
banner90
banner99

DİĞER DAVALAR İÇİN SÜRE İSTEDİLER… Mürsel Aydın’ın avukatı Enver Öztürk, müvekkilinin aleyhindeki diğer üç tecavüz davasıyla ilgili ne yapacaklarına henüz karar veremediklerini belirtirken, Kıdemli Savcı Aliye Özçınar, sanık Aydın’ın askıda olan üç cinsel tecavüz, bir de yasal tutukluluktan firar davası daha olduğunun altını çizdi. Mahkeme davayı 28 Ekim’e tehir etti.

Emine UYSAL ÇALUDA

Sosyal medya üzerinden tanıştığı dört genç kadına farklı tarihlerde tecavüz etmekten geçtiğimiz yıl tutuklanan ve yargılandığı ilk davadan suçlu bulunan Mürsel Aydın’ın avukatı, düne tayinli olan davada söz alarak diğer üç davayı kabul edip etmeme konusunda henüz bir karara varamadıklarını belirtti.

Mürsel Aydın’ın avukatı Enver Öztürk, diğer davalarıyla ilgili ne yapacaklarına karar vermek ve hafifletici nedenleri sunmak için süre istedi. Mahkeme davayı 28 Ekim’e erteledi.

Mürsel Aydın, E. G.’ye cinsel tecavüzden suçlu bulunup davası karar için ertelendiği gün, polis hücresine götürülürken kelepçeli olarak polisin elinden kaçarak firar etmiş, ancak birkaç saat içerisinde yakalanmıştı.

Aydın, tekrar mahkemeye çıkarıldığında ise, avukatı diğer davalarına ne yapacaklarına karar vermek ve hafifletici nedenleri sunmak için mahkemeden süre istemiş, mahkeme de davayı 16 Ekim’e tehir etmişti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin baktığı davanın dünkü celsesinde savunma avukatı Enver Öztürk yeniden söz alarak, müvekkilinin aleyhinde olan diğer üç cinsel tecavüz davasını kabul edip etmeme konusunda henüz bir karara varamadıklarını ve süreye ihtiyaçları olduğunu yinelerken, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Aliye Özçınar, sanığın aleyhinde askıda olan üç cinsel tecavüz davasının yanı sıra bir de yasal tutukluluktan firar davası olduğunu hatırlattı.

Mahkeme, davayı 28 Ekim tarihine tehir etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75