banner6

Dikizledikleri kadınlara ait 13 video, 16 fotoğraf bulundu

banner37

Glapsides plajındaki kadınların fotoğraf ve videolarını çeken Pakistan uyruklu iki zanlı dün Mağusa’da teminat duruşmasına çıkarıldı. Polis, mahkemeye soruşturma kapsamında elde ettiği bilgileri aktardı

Dikizledikleri kadınlara ait 13 video, 16 fotoğraf bulundu
banner150

banner150

banner99

Gazimağusa’da Glapsides plajında, tasarruflarındaki cep telefonları ile plajdaki kadınların fotoğraflarını ve videolarını gizlice çeken Pakistan uyruklu Muhammad Awais ve Muhammad Umsan dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazan Aksun huzurunda görüşülen davada zanlılar teminata bağlanarak serbest bırakıldı. Ancak teminatı yatıramayan zanlılar, Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Polis, zanlıların cep telefonlarında özel hayatın gizliliğine aykırı toplam 13 video ve 16 fotoğraf bulduklarını belirtti.

Tahkikatı yürüten polis memuru Şükrü Hafız, olgularla ilgili mahkemeye bilgi verdi.

Hafız, şahadetinde, zanlıların, 30.6.2019 tarihinde, Glapsides plajında bulundukları bir esnada, tasarruflarında bulunan cep telefonları ile plajda banyo yapmak için bulunan bazı kadınların fotoğraf ve videolarını çekerek, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiklerini aktardı.

Şikâyet üzerine zanlıların 1.7.2019 tarihinde tespit edildiklerini belirten Hafız, cep telefonlarında yapılan incelemede Muhammad Awais’in telefonunda 9 video ve 16 adet fotoğraf; Muhammad Umsan’ın telefonunda ise 4 video kaydı tespit edildiğini belirtti.

Hafız, incelemenin devam ettiğine ifade ederek çalışma izinleri mevcut olan zanlıların tahkikata etki etme olasılığı olmadığını, mahkemenin uygun göreceği şartlarla teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun da, zanlıların yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, kimlik, pasaport ve seyahat belgelerini polise teslim etmelerine, 3 biner TL nakdi teminat yatırmalarına, 50 biner TL şahsi kefalet imzalamaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücut etmeleri şartıyla serbest kalmalarına emir verdi.

Aksun, zanlıların şartları yerine getirmemeleri halinde 1 ayı geçmeyen süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104