“Dikkatsizlik ve ihmalkarlık sonucu ölüme sebebiyet vermekle” suçlanıyor

banner37

Paşaköy-Vadili yolunda, Oğuzhan Çilo’nun ölümüyle sonuçlanan kazanın zanlısı, traktör şoförü Sait Uzun, mahkemeye çıkartıldı, aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi

“Dikkatsizlik ve ihmalkarlık    sonucu ölüme sebebiyet    vermekle” suçlanıyor
banner99

Sedef BOŞNAK

   Paşaköy-Vadili anayolunda, 29 yaşındaki Oğuzhan Çilo’nun ölümüyle sonuçlanan kazanın zanlısı 30 yaşındaki Sait Uzun, dün mahkemeye çıkartıldı.
   “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başka bir kişinin ölümüne sebebiyet verme”, “Tehlikeli sürüş”, “Dikkatsiz sürüş”, “Sürüş ehliyeti sınıfı dışında başka araç kullanma”, “Sigorta kapsamaksınız motorlu araç kullanma” ve “Motorlu traktörü umumi yolda belirtilen saat dışında kullanma” suçlarıyla ilgili tutuklanan Sait Uzun, aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Berk Mertcanoğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis çavuşu Berk Mertcanoğlu, zanlının, 1 Kasım 2020’de, saat 05.45 sıralarında, Paşaköy-Vadili anayolu, 1’inci kilometreleri üzerinde, Paşaköy çıkışında, yönetimindeki NG 488 plakalı traktör ve karoserinden 74 santim daha geniş bulunan arkasında takılı tırmık ile yolun sağından dikkatsiz şekilde Vadili istikametine doğru seyrettiği sırada, o esnada Vadili’den Paşaköy’e doğru seyreden ve viraja yaklaştığı zaman süratini salim hadde indirmeyen Oğuzhan Çilo (E-29), yönetimindeki NH 830 plakalı salon aracın sağ ön kısmına tırmığın sağ kısmı ile çarptığını anlattı.

banner134
   Çavuş Berk Mertcanoğlu, kaza sonucu NH 830 plakalı araç sürücüsü Oğuzhan Çilo’nun aldığı yaralara dayanamayarak kaza yerinde yaşamını yitirdiğini belirterek, aynı araçta yolcu olarak bulunan Batuhan Çilo’nun (E-19) hafif yara alarak Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi.
   Mertcanoğlu, kaza sonucu salon araca 30, tırmığa 5, traktöre ise bin TL maddi hasar oluştuğunu kaydettikten sonra, Oğuzhan Çilo’nun cesedinin otopsi için hastane morguna kaldırıldığını, traktör sürücüsünün hastanedeki kontrolünden sonra göz altına alındığını dile getirdi.
   Polis çavuşu, Oğuzhan Çilo ve Sait Uzun’dan alınan 10 cc’lik kan örneğinin gerekli incelemelerin yapılabilmesi için muhafaza altına alındığını anlattı ve mahkemeden ciddi suçla ilgili titiz şekilde yürüttüğü tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.
   Mahkeme tahkikatın selameti için, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75