Dilay’dan sevindirici haber; hayati tehlikeyi atlattı

banner37

Gazimağusa’da NKL önünde, kullandığı otobüsle, yaya geçidinde yolu karşıya geçmeye çalışan bir öğrenciye çarpan Ferdi Özoğul aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı

Dilay’dan sevindirici haber;  hayati tehlikeyi atlattı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa’da Namık Kemal Lisesi önünde, dikkatsizliği sonucu, yaya geçidinde, yolun solundan sağına yaya olarak geçmeye çalışan 15 yaşındaki Dilay Gamalı’ya, kullandığı otobüsle çarpan Ferdi Özoğlu, aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.
Meseleyle ilgili günlerdir poliste tutuklu tutulan Ferdi Özoğlu, işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere, 10 bin TL nakdi teminata bağladı teminat karşılığında serbest kaldı.
Ferdi Özoğlu, söz verilmesi üzerine, mahkemeden özür diledi ve “Böyle bir olay yaşandığı için, çok üzgünüm” diyerek pişmanlığını dile getirdi.

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Nöroloji Servisi’nde tedavi gören Dilay Gamalı’nın da sağlık durumunun iyiye gidip, hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.
Mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Demirci’yi yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Salih Demirci, “dikkatsiz sürüş”, “ tehlikeli sürüş” ve “yaya geçidine geldiğinde süratini Salim hadde indirmeme” ve “yaya geçidinde yayalara öncelik hakkı vermeme” suçlarından methaldar olan zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını anlattı.

banner134
Salih Demirci, 9 Aralık 2020’de, saat 7.35 sıralarında, Gazimağusa’da Polatpaşa Bulvarı üzerinde, Dörtyol’da sakin 35 yaşındaki Ferdi Özoğul, yönetimindeki TJC 190 plakalı otobüs ile 50 km aşkın bir süratle Güney’den Kuzey’e doğru dikkatsiz bir şekilde seyrettiği esnada, NKL önlerinde bulunan yaya geçidine geldiğinde, gidişine göre yaya geçidinden yolun solundan sağına doğru yaya olarak geçemeye çalışan Dilay Gamalı’ya aracının sol ön kısmıyla çarpıp durduğunu anımsattı.
Ayni gün tutuklanan zanlının aracını muayene ettirdiğini, tanık ifadeleri temine ettiğini kaydeden tanık polis, kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Nöroloji Servisi’nde tedavi gören Dilay Gamalı’nın, sağlık durumunun iyiye gidip, hayati tehlikeyi atlattığını ifade etti.
Tanık polis, yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını kaydetti ve mahkemeden, ileride görüşülecek davalarında hazır olması için KKTC vatandaşı olan zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, suçların ciddiyetine, yaygınlığına ve toplumda yarattığı etkiye vurgu yaptıktan sonra, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, 10 bin TL nakdi teminata bağladı.
Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlı lehine, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.
Şartları yerine getiren zanlı, davaları sonuçlanıncaya değin serbest kaldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75