Dinler’in hayati tehlikesi var

banner37

Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerinde, kullandığı araçla, Melik Dinler’e çarpıp ağır yaralayan Mert Akil Adalıer aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı

Dinler’in hayati tehlikesi var
banner8

ŞUURU KAPALI… Gazimağusa-Lefkoşa anayolunda önceki gün meydana gelen trafik kazasında, yolda yaya olarak bulunduğu sırada araba çarpması sonucu ağır yaralanan Melik Dinler’in yoğun bakımda olduğu ve hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi. Polis, Dinler’in, şuurunun kapalı olup beyninde kanama, her iki bacak ve kol kısmında kırıklar bulunduğunu ifade etti. Dinler’e çarpan aracın sürücüsü Mert Akil Adalıer ise dün mahkemeye çıkarılarak, tutuklandı. Polis, Melik Dinler’in sağlık durumunun tahkikata yön vereceğini belirtti.

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerinde, kullandığı araçla, dikkatsizliği sonucu viraj üzerinde, yolun sağından soluna doğru yürüyerek yaya olarak geçmekte olan Dörtyol’da sakin 43 yaşındaki Melik Dinler’e, aracının sol ön kısmı ile çarpan Mert Akil Adalıer, mahkemeye çıkartıldı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Mert Akil Adalıer, aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı. Meseleyi soruşturan polis çavuşu, kaza sonucu ağır yara alıp hayati tehlikesi bulunan Dörtyol’da sakin Melik Dinler’in, sağlık durumunun, tahkikatın seyrine yön vereceğini belirtti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis Çavuşu Berk Mertcanoğlu’nu tanık kürsüsüne yeminli şahadete çağırdı.

Tanık çavuş Berk Mertcanoğlu, 28 Ağustos’ta, saat 13.40 sıralarında, çift şeritli, Lefkoşa - Gazimağusa anayolunun 51’inci ve 52’nci kilometreleri arasında meydana gelen kazanın olgularını mahkemeye aktardı.

Berk Mertcanoğlu, zanlının, yönetimindeki SH 550 plakalı salon araç ile Gazimağusa istikametine doğru, solda 2’nci cepte seyrettiği sırada, yolun sola doğru virajlanan kısmına geldiğinde, süratini salim hale düşürmeden ve dikkatsizliği sonucu, o esnada gidiş istikametinde, yolun sağından soluna doğru yürüyerek yaya olarak geçmekte olan 43 yaşındaki Melik Dinler’e, aracının sol ön kısmı ile çarptığını söyledi.

banner134

Tanık çavuş, kaza sonucu ağır yara alan Melik Dinler’in, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne yapılan ilk müdahalenin ardından Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altında olup, hayati tehlikesinin bulunduğunu dile getirdi.

Melik Dinler’in şuurunun kapalı olup beyninde kanama, her iki bacak ve kol kısmında kırıklar bulunduğunu ifade eden tanık çavuş, Gazimağusa’da Dinler’den alınan 5 cc’lik kan örneğinin muhafaza altında tutulduğunu belirtti. Polis, tutukladığı KKTC vatandaşı zanlı aleyhindeki soruşturmasını salimen tamamlayabilmek ve çevre şahadeti toplayabilmek için, mahkemeden süre istedi.

Tanık çavuş ayrıca, ağır yara alan Melik Dinler’in sağlık durumunun, yürüttüğü tahkikatın seyrine yön vereceğine de dikkat çekti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksın, zanlının, 2 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75