Direklerin üzerindeki kablolar çalındı

banner37

Erkin Çetinkaya, traktörün arkasına bağladığı henüz akım verilmemiş elektrik kablolarını direklerin üzerinden çekip kopararak çaldığı suçlamasıyla tutuklandı

Direklerin üzerindeki kablolar çalındı
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Kalecik’te, henüz akım verilmemiş elektrik kabloları direklerin üzerinden koparılarak çalındı. Bir görgü tanığının ifadesi üzerine polis Erkin Çetinkaya’yı zanlı olarak tutuklayarak dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri aldı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tutku Cantaş’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, polis memuru Hasan Özgüç yeminli şahadet vererek meselenin olgularını aktardı.

Zanlı Erkin Çetinkaya’nın ‘Sirkat’ ve ‘Kasti Hasar’ suçlarından methaldar olduğunu belirten Özgüç, 18 Eylül Çarşamba günü, saat 13.00’te, Kalecik Dolum Tesisleri ve AKSA Elektrik Santrali’nin arka kısmında, Alçiv isimli şirkete ait olan ve henüz elektrik akımı verilmemiş 11 bin voltluk 960 metre elektrik kablosunun traktörün arkasına bağlanarak, çekip koparıldığını ve sirkat edildiğini söyledi.

Kabloların koparılması sırasında elektrik direklerinden birinin de kırıldığını kaydeden Özgüç, bir görgü tanığının zanlıyı olay yerinin 600 metre uzağında, kabloları traktörle taşırken gördüğünü, zanlı ile görgü tanığının arasındaki mesafenin ise 50 metre olduğunu belirtti.

Zanlının taşırken düşürdüğü 170 santim uzunluğundaki kablonun da görgü tanığı tarafından polise gösterilerek emare alınmasını sağladığını belirten Özgüç, tutuklanan zanlının aleyhindeki suçlamaları kabul etmediğini ve polise yardımcı olmadığını vurguladı.

Soruşturmanın yeni başladığını, çalınan kabloların henüz bulunamadığını, alınacak ifadeler olduğunu ve zanlının telefon kayıtlarının incelenmesi gerektiğini dile getiren Özgüç, soruşturmayı salimen yürütebilmek için zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Meselenin ciddiyetini ve soruşturmanın yeni başlamasını göz önünde bulunduran Yargıç Tutku Cantaş, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75