Direksiyon başında uyuşturucu madde kullandım!

banner37

Gazimağusa’nın en işlek caddesinde, kullandığı araçla adeta terör estiren 21 yaşındaki Ertuğrul Öksüz, polise “kan dondurucu” itirafta bulundu:

banner87
Direksiyon başında uyuşturucu madde kullandım!
banner90
banner99

POLİS, ARAÇTA UYUŞTURUCU KULLANAN KADININ DA PEŞİNDE… Kullandığı araçla karşı şeride geçerek art arda iki araca çarptıktan sonra bir başka aracın tavanının üzerine yan vaziyette uçan 21 yaşındaki genç sürücü Ertuğrul Öksüz aleyhine 3 gün tutukluluk alındı. Polis, konu araç içerisinde uyuşturucu madde kullandığını öğrendiği bir de kadının peşine düştü

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da önceki akşam, bölgenin en işlek caddesinde, kullandığı JR 835 plakalı aracıyla adeta terör estiren genci tutuklayan polis, dün mahkemeye çıkarttı.

Salamis Yolu üzerinde, DAÜ çemberi yakınlarında, Okka Cofee önünde, kullandığı araçla karşı şeride geçip, aracıyla art arda iki araca çarptıktan sonra, bir başka aracın tavanının üzerine yan vaziyette uçarak duran 21 yaşındaki genç sürücü Ertuğrul Öksüz aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Gencin, polise, “Direksiyon başında uyuşturucu madde kullandım!” itirafıyla, ülkenin kanayan yarası haline gelen trafik kazalarının sebeplerinden biri, bir kez daha yargı huzurunda gözler önüne serildi.

Öte yandan kazanın hemen sonrasında baygın halde ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedavi edilen ve avukatı aracılığıyla epilepsi hastası olduğu belirtilen 21 yaşındaki Ertuğrul Öksüz’den kan örneği alındığını belirten polis, konu araç içerisinde uyuşturucu madde kullandığını öğrendiği bir de kadının peşine düştü.

Uyuşturucu alış-verişiyle ilgili yazışmalar var

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık  adına davayı yürüten savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, aldığı bilgi doğrultusunda, önceki gece saat 22.00’de, ambulansla hastaneye kaldırılan genç aleyhine soruşturma başlattığını belirttikten sonra, gencin itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı.

Mustafa Kavaz, meseleyle bağı olduğunu öğrendiği ve kimliğini tespit ettiği kadın şahsı aradığını belirttikten sonra, emare aldığı zanlının telefonunu inceleneceğini ve konu telefonda, zanlı ile aradığı şahıs arasında, uyuşturucu alışverişi konusunda yazışmaların bulunduğunu anlattı.

Kavaz, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek, aradığı şahsı bulabilmek ve gerekli aramaları yapabilmek için mahkemeden serbest kalması halinde tahkikatına kötü yönde etki edecek olan zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının aleyhine başlatılan soruşturmanın ciddiyetine ve yaygınlığına vurgu yaptıktan sonra, polisin meseleyle ilgili tahkikatını tamamlayabilmesi için talebi uygun buldu.

Çiğdem Güzeler, doktor kontrolünden geçirilmesi için direktif verdiği zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75