Diskoya terlikle girmek isteyenin burnunu kırdılar

banner37

Diskoya terlikle girmek isteyen İlter Faik Kaya’yı darp eden güvenlik görevlilerinden ikisi dün mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 3 gün tutukluk emri alındı

banner87
Diskoya terlikle girmek isteyenin burnunu kırdılar
banner90
banner99

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir diskoya terlikle girmek isteyen İlter Faik Kaya’yı darp ederek burnunu kıran güvenlik görevlileri 25 yaşındaki Yasin Çaktu ve 22 yaşındaki Halil Işık tutuklandı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna çıkarılan iki zanlının hakkında üçer günlük tutukluluk emri alındı.

Savcı Emine Taşkın’ın tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlıların “Vahim Zarar”, “Ciddi Darp” ve “Darp” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Çamlıbelli, zanlıların 15 Haziran’da saat 03.00 sıralarında güvenlik görevlisi olarak çalıştıkları Çatalköy’deki diskoda, işletmenin giriş kısmında meseleyle ilgili aranmakta olan Hüseyin Arı ve Bayram Sözüdoğru ile birlikte, diskoya terlikle girmek isteyen İlter Faik Kaya’nın yüzüne ve vücuduna elleri ve ayaklarıyla gelişi güzel vurmak suretiyle, İlter Faik Kaya’yı ciddi bir şekilde darp ettiklerini ve burnunun kırılmasına sebep oldukları söyledi.

Zanlıların aynı gün tespit edilerek tutuklandıklarını ve meseleyle ilgili olarak Bayram Sözüdoğru ve Hüseyin Arı’nın halen aranmakta olduğunu belirten Çamlıbelli, devam eden soruşturmanın selameti açısından zanlılar aleyhine üçer günlük tutukluluk emri talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan Yargıç Mesutoğlu, iki zanlının üçer gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75