DNA ve diğer analiz sonuçları bekleniyor

banner37

Arabasında 25 yaşındaki bir kadına cinsel tecavüzde bulunmakla suçlanan Oktay Özen, yargılanana kadar 20 bin TL nakdi teminatla serbest bırakıldı

banner87
DNA ve diğer analiz sonuçları bekleniyor
banner90
banner8

Yeni yıl öncesinde, Girne bölgesinde arabasının içerisinde 25 yaşındaki bir kadına cinsel tecavüzde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Oktay Özen, aleyhindeki soruşturmaya etki edebileceği kısımları tamamlandığı için, 20 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Ömer Faruk Şengil yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Şengil, zanlının cinsel tecavüz ve cinsel saldırı suçlarından dolayı tutuklandığını belirttikten sonra, zanlının 30 Aralık 2019 tarihinde saat 02.30 sıralarında Girne’de arabasının içerisinde yolcu koltuğuna dayadığı 25 yaşındaki kadına tecavüz ettiğini söyledi.

Polis, mağdur kadının bir fırsatını bulup araçtan yarı çıplak bir şekilde anayola çıkıp, o esnada oradan geçen iki kişiden yardım istediğini belirtti. Söz konusu iki kişinin kadını Girne Polis Müdürlüğü’ne götürdüğünü kaydeden soruşturma memuru, müşteki kadının ifadesinde zanlının tecavüzüne uğradığını söylediğini aktardı.

Genç kadının doktor kontrolünden geçirildiğini belirten Şengil, genç kadının olay günü giydiği kıyafetlerin de incelendiğini söyledi.

Zanlının 31 Aralık tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis, DNA, uyuşturucu ve alkol testi için kan örneğinin alındığını söyledi.

Zanlının ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini, cinsel ilişki yaşandığını ancak zorla olmadığını iddia ettiğini belirten Şengil, zanlının aracının da emare alındığı, DNA örnekleri için örnek toplandığını söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini, DNA ve diğer analiz sonuçlarının beklendiğini kaydeden polis, zanlının etki edemeyeceğini belirterek, teminat talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, 20 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlının lehine ayrıca iki kefilin de 300’er bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına, yargılanıncaya kadar da yurt dışına çıkışının yasaklanmasına karar verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75